Ataçtan Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Okuduğumuz kitapta kaldığımız yeri belli etmek için kitap ayracı kullanırız. Kitap ayracı temin ederken şık görünmesinin yanı sıra kullanışlı olmasına da dikkat edilmelidir. Kullanılacak olan ayraç kitap sayfalarına zarar vermeyecek bir yapıda olmalıdır. Bugün sizlerle evde kolay kitap ayracı yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Ataç kitap sayfasını tutacak şekil ve yapıda olduğu için bunu kolaylıkla kitap ayracına dönüştürebilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntem sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için harika kitap ayraçları yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataçtan Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapmak için kağıt, karton, eva ya da keçe gibi malzemeler kullanılmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada ataç ve eva kullanılarak kitap ayracı yapılmış. Elinizde küçük eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı karton ya da keçe ile de yapabilirsiniz. Bu şekilde elinizde bulunan birçok atık malzemeyi değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu küçük ayraçlar şık ve kullanışlı olduğu için çocuklar da severek kullanacaklardır. Küçük çocuğunuz varsa bu kolay kendin yap çalışmasını evde onunla birlikte yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Metal ya da renkli ataç
  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası

Ataçtan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Ataç ve diğer malzemeler hazır ise kitap yaracı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulama öncesinde nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

  • Kalem ile evanın üzerine uygun boyutta istediğiniz bir şekli çizin. Bu aşamada kalp, yıldız, çiçek gibi istediğiniz bir şekli çizebilirsiniz.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek şekli kesin.
Ataçtan Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Ataçtan Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
  • Eva ile hazırladığınız parçaları ataca silikon ile yapıştırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken eva ile yaptığınız şeklin alt tarafına yapıştırıcı sürmek .

Tüm bu aşamalardan sonra ataçtan kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor. Atacı kitabın sayfalarına geçirerek ayracı rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz eva ile ok şeklinde bir parça yapıp bunu ataca yapıştırarak satır gösteren kitap ayracı da yapabilirsiniz. Ataçları kitap ayracı olarak kullanmayacağınız zaman bu şekilde süslü ataş olarak kullanabilirsiniz. Farklı malzemeler kullanarak evde kitap ayracı yapmak isterseniz, deterjan kabı ile kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial