Ataştan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay kitap ayracı yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kağıtları birbirine tutturmaya yarayan ataç aynı zamanda kitap ayracı olarak da kullanılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken kitabı okuduktan sonra kaldığınız yere ataç takmak. Bu şekilde sade bir ataç ile yapılacak tasarım biraz basit kaçacağı için küçük süslemeler yapmayı düşünebilirsiniz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak kendiniz ya da sevdikleriniz için evde çok güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, ataçtan kitap ayracı nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataçtan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Evde kitap ayracı yapımı için kağıt, karton gibi malzemelerin yanı sıra keçe ve eva da kullanılmaktadır. Eva kolay kesilip şekil verilen bir malzeme olduğu için ayraç yapımında sıkça tercih edilmektedir. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, eva ile kolay kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra ataç ile yapılan kitap ayracı modelleri de oldukça dikkat çekicidir. Elinizde küçük eva parçaları, sticker ve düğme gibi malzemeler varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ataç
  • Simli ya da düz eva
  • Yapıştırıcı
  • Sticker
  • Küçük bir düğme

Elinizde renkli kağıt parçaları ya da keçe varsa kitap ayracı yapmak için bunları da kullanabilirsiniz.

Ataştan Kitap Ayracı Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise kitap ayracı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Eva ve ataç ile kitap ayracı yapmak için evanın üzerine kalp, çiçek ya da yıldız gibi istediğiniz bir şekli çizin ve makas ile keserek çıkarın.
  • Hazırladığınız bu küçük şekli silikon yardımı ile ataşın üst tarafına yapıştırabilirsiniz. Aşağıda eva ve ataç ile kalpli ayraç yapabileceğiniz örnek bir çalışma paylaşıyoruz.
Ataçtan Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Ataçtan Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
  • Elinizde bulunan küçük düğmeleri de ataca yapıştırarak ayraç yapabilirsiniz.
  • Elinizde bulunan stickerlar ile de aynı yöntem uygulanabilir.
  • Çizim yeteneğinize güveniyorsanız kağıt ya da karton ile çizeceğiniz küçük ve sevimli resimleri de uygulamayı yapmak için kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde kolay kitap ayracı yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaştık. Siz de elinizdeki malzemeleri ve ataç kullanarak güze tasarımlara imza atabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda ataçtan kitap ayracı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Elinizde değerlendirmek istediğiniz dondurma çubukları varsa, yıldızlı kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial