Ataçtan Kalpli Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde takı yapmak çoğu kişinin sevdiği bir uğraştır. Günümüzde bileklik, kolye, yüzük, küpe gibi birçok takıyı evde yapmak mümkündür. Bu konuda fikir sahibi olmanız için sizlerle ataçtan kalpli yüzük yapımı paylaşıyoruz. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir yüzük yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Bu şekilde takı pensesi ya da başka bir malzeme kullanmadan kendi imkanlarınızla güzel bir yüzük yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz ataçtan kalpli yüzük yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataçtan Kalpli Yüzük Yapımı

Evde yüzük yapmak için genelde takı teli kullanılmaktadır. Takı pensesi yardımı ile takı teline istenen şekil kolaylıkla verilebilir. Takı teli kullanmadan evde yüzük yapmak isterseniz bunun için ataç kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte bir ataç kullanarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Kolay bir şekilde ataçtan yüzük yapımı için ilk olarak ataç düz bir şekilde açılmalıdır. Daha sonra atacı kalp şeklinde bükerek yüzüğü yapabilirsiniz.

Ataçtan Kalpli Yüzük
Ataçtan Kalpli Yüzük

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane renkli veya düz ataç

Ataçtan Kalpli Yüzük Nasıl Yapılır?

Ataç hazır ise kalpli yüzük yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak atacı parmaklarınız ile açıp düzleştirin. Bu aşamada tamamen düz olmasına gerek yok.
  • Düzleştirdiğiniz atacı tam orta noktasından ikiye katlayın. Katlama yerinde küçük bir daire oluşturun. Bu daire kalbin orta kısmını oluşturacak.
  • Daireyi oluşturduktan sonra her iki yanından kenarları aşağı doğru bükün.
  • Bu işlem sırasında iki tarafın da aynı olmasına dikkat edin. Aksi halde kalpte yamulmalar olabilir.
Ataçtan Kalpli Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
Ataçtan Kalpli Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
  • Kalp şeklini oluşturduktan sonra düz olarak kalbi elinize alın.
  • Parmaklarınızın kalınlığına uygun yuvarlak bir aparat kullanın. Bunun için işaretleme kalemlerinden yardım alabilirsiniz.
  • Yüzüğe şekil vermek için bu kaleme atacı dolayın. Tamamen yuvarlak olması için sert bir zemin üzerinde kaleme bastırarak bir kaç kere döndürün.

Tüm bu aşamaların ardından kalpli yüzük yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kalbin ortasına minik bir parlak taş yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarımı çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda ataçtan yüzük yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Ataçtan farklı bir yüzük yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ataç ile eklem yüzüğü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial