Ataçtan Kalp Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle ataç ile yapacağınız kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Ataç bir okul malzemesi olmasının yanı sıra takı yapımında da kullanılmaktadır. İnce bir metal olduğu için makas ile kolayca kesilebilir ve el ile bükülerek şekil verilebilir. Evde takı tasarımı yapmaya yeni başlayacaksanız ataç ile kalp yapıp bunlarla kolye, küpe ve bileklik gibi takılar tasarlayabilirsiniz. İsterseniz kalp şekli verdiğiniz atacı normal bir ataç veya kitap ayracı olarak da kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz ataçtan kalp yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataçtan Kalp Yapımı

Evde ataç ile kalp yapımı için metal veya renkli ataçlardan kullanabilirsiniz. Elinizde renkli ataç varsa bununla şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Renkli ataç yoksa metal bir atacı oje ile boyayarak da renklendirebilirsiniz. Atacı size anlatacağımız şekilde açarak kısa sürede güzel bir kalp yapabilirsiniz. Şık bir tasarım olmasını isterseniz kalbin üzerine küçük bir boncuk ya da parlak taş yapıştırabilirsiniz. Ataç ile yaptığınız kalbi güzel bir kolyeye dönüştürmek isterseniz daha önce paylaştığımız ataçtan kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Renkli ya da metal ataç
  • Makas

Ataçtan Kalp Nasıl Yapılır?

Aşağıda anlatacağımız adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir kalp yapabilirsiniz.

  • Kullanmak istediğiniz atacı ilk olarak yanlamasına tutun.
  • Kağıdı kıstırmak için kullandığınız kolların her ikisini de yukarı doğru kıvırın.
  • Bu şekilde büyük V harfine benzer bir şekil elde edin.
Kalpli Ataç Yapımı Resimli Anlatım
Kalpli Ataç Yapımı Resimli Anlatım
  • Elde ettiğiniz bu şekilde kıvrık olarak gelen kolu diğer kol gibi açın.
  • Sonrasında her iki uzunlamasına açılan kolu aynı uzunlukta olacak şekilde kesin. Bu kesme aşamasında büyük bir makas ya da takı pensesi kullanabilirsiniz.
  • Uçlarını kestikten sonra ataçtan kalp yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay yöntem sayesinde rengarenk kalpli ataçlar yapabilirsiniz. Uygulama sonrasında isterseniz kalpli atacın üzerine simli parlatıcı da sürebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kalpli ataç yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kalpli atacı bileklik yapımında kullanmak isterseniz daha önce paylaştığımız, ataçtan bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial