Ataçtan Fimo Boncuklu Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde güzel bir yüzük yapabileceğiniz kolay takı tasarım çalışması paylaşıyoruz. Evde takı yapmak istiyor fakat takı yapımı için gerekli olan takı teli ve takı yapma aparatlarınız yoksa size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Sadece bir ataç ve boncuk kullanarak yapacağınız sevimli yüzüğü kendiniz ya da sevdikleriniz için yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz fimo boncuklu yüzük yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataçtan Fimo Boncuklu Yüzük Yapımı

Evde kolay bir şekilde yüzük yapmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında ataç ile yapılan tasarımlar bulunmaktadır. Atacı temin etmek, keserek şekil vermek kolay olduğu için evde takı yapımına uygun bir malzemedir. Bir atacı düz bir şekilde açtıktan sonra bunu parmağınıza uygun bir halka haline getirip yüzük yapabilirsiniz. Bu şekilde renkli ataçlarla rengarenk yüzükler yapabilirsiniz. Düz yüzük yerine daha şık bir tasarım yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, ataçtan kalpli yüzük yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Daha kolay bir çalışma yapmak isterseniz ataçtan fimo boncuklu yüzük yapımını deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane renkli ataç
  • Fimo boncuğu
  • Makas
  • Kalem

Malzeme listesinde bulunan kalem ataca yüzük şekli vermek için kullanılmaktadır.

Ataç ile Fimo Boncuklu Yüzük Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede fimo boncuklu yüzük yapabilirsiniz.

  • İlk olarak atacı düz bir tel haline getirin.
  • Sonrasında yüzüğü takacağınız parmağınıza uygun kalınlıkta bir kaleme atacı sıkı bir şekilde sarın. Tamamen düzgün bir yuvarlak olması için sert ve düz bir masa üzerinde kalemi bir kaç kere öne arkaya doğru getirip götürün.
Ataçtan Fimo Boncuklu Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
Ataçtan Fimo Boncuklu Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
  • Yuvarlak şekil alan atacı kalemden çıkarın. Parmağınıza göre ölçüsünü alıp fazla kısımlarını makas ile kesin.
  • Son olarak fimo boncuğunu ataca geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra fimo boncuğu ile ataçtan yüzük yapımı tamamdır. Bu güzel yüzüğü kendiniz kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarımı çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda ataçtan fimo boncuklu yüzük yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Fimo boncuğu yerine inci boncuk kullanarak yüzük yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, ataçtan inci boncuklu yüzük yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial