Ataçtan Boncuklu Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde takı tasarımı yapmaya yeni başlayanların da rahatlıkla uygulayabileceğiniz kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Ataç kolay bükülebildiği ve makas ile de kesilebildiği için evde takı tasarımı için sıkça kullanılmaktadır. Biz de bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda ataçtan boncuklu yüzük yapımı paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde kendiniz ya da sevdikleriniz için harika yüzükler yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataçtan Boncuklu Yüzük Yapımı

Evde ataçtan yüzük yapmak oldukça kolaydır. Kolay bükülebilen yapısı nedeni ile ataca rahatlıkla şekil verebilirsiniz. Daha önce sizlerle bu tür örnek çalışmalar paylaşmıştık isterseniz daha önce paylaştığımız ataçtan kalpli yüzük yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün ise ataç ile boncuklu yüzük yapımını paylaşıyoruz. 1 ataç ve 2 tane inci boncuk ile evde eklem yüzüğü ya da normal yüzük yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde rengarenk yüzükler yaparak kendi özel tasarımızı oluşturabilirsiniz.

Ataçtan Boncuklu Yüzük Yapımı
Ataçtan Boncuklu Yüzük Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane ataç
 • 2 tane boncuk
 • Parmak kalınlığınıza uygun bir kalem
 • Makas

Uygulamanın yapımında renkli düz ya da çizgili ataç kullanabilirsiniz. Yüzüğü inci boncuk ile yaparak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Ataçtan Boncuklu Yüzük Nasıl Yapılır?

Ataç ve diğer malzemeler hazır ise boncuklu yüzük yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Elinizde renkli ataç yoksa metal atacı oje ile istediğiniz renge boyamanın mümkün.

 • İlk olarak atacı elinize alın ve uç kısımlarından çekerek düz bir tel haline getirin.
 • Sonrasında parmak kalınlığınıza uygun bir kalemi elinize alın. Bunun için tahta kalemi ya da markerleri kullanabilirsiniz.
 • Düz hale getirdiğiniz atacı bu kalemin çevresine sarın.
 • Sarma işleminden sonra güzel bir yuvarlak elde etmek için kalemi sert bir masa üzerinde ileri geri döndürün. Bu şekilde atacı yuvarlak yüzük haline getirin.
Ataçtan Boncuklu Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
Ataçtan Boncuklu Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
 • Düzelttiğiniz atacı parmağınıza takıp ölçüsünü alın. Fazla kısımlarını makas ile kesin. Makas ile kesme aşamasında atacın kopması için kestiğiniz yerden parmağınız ile bastırmanız yeterli olacaktır.
 • Yüzüğü parmağınıza göre kestikten sonra iki ucuna bir tane inci boncuk takın.
 • Boncukları sabitledikten sonra yüzük kullanıma hazırdır.

İsterseniz atacın üzerine parlatıcı sürüp bunu sime batırarak parlak bir yüzük de yapabilirsiniz. Aynı şekilde boncukları da sime batırabilirsiniz. İsterseniz yüzüğe boncuk takmak yerine iki ucuna parlak taş ya da küçük pullar da takabilirsiniz. Bu konuda hayal gücünüzü kullanarak birçok şık tasarım oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarımı çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda ataçtan inci boncuklu yüzük yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial