Ataç ile Kalp Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle ataç ile kalp yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Defter ve kitap sayfalarının kıvrılmasını önlemek için kullanılan ataç ile farklı tasarımlarda yapılmaktadır. Ataç farklı şekillerde kıvrılarak minyatür elbise askısı ya da kalp gibi değişik tasarımlar yapmak mümkündür. Biz bugün sizlerle ataç ile kalp yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Ataç ile Kalp Yapımı

Ataç kolay bükülebilen ve makas ile kesilebilen bir yapıya sahip olduğu için farklı şekiller verilebilir. Düz bir atacı biraz kıvırıp bükerek buna kalp şekli verebilirsiniz. Kalp şeklindeki bu atacı aynı zamanda kolye ve bileklik gibi takıların yapımında da kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kalpli ataç yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ataç ile Kalp Yapımı
Ataç ile Kalp Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Renkli ya da metal ataç
  • Büyük bir makas ya da takı pensesi

Ataç ile Kalp Nasıl Yapılır?

Ataç ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki

  • Kullanmak istediğiniz atacı ilk olarak yanlamasına tutun.
  • Kağıdı kıstırmak için kullandığınız kolların her ikisini de yukarı doğru kıvırın.
  • Bu şekilde büyük V harfine benzer bir şekil elde edin.
Ataç ile Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Ataç ile Kalp Yapımı Resimli Anlatım
  • Elde ettiğiniz bu şekilde kıvrık olarak gelen kolu diğer kol gibi açın.
  • Sonrasında her iki uzunlamasına açılan kolu aynı uzunlukta olacak şekilde kesin. Bu kesme aşamasında büyük bir makas ya da takı pensesi kullanabilirsiniz.
  • Uçlarını kestikten sonra ataç ile kalp yapımı tamamlanmış oluyor.

Hazırladığınız kalpli ataç düz renkli ise renklendirmek için evinizde bulunan oje, akrilik boya ya da sprey boyaları kullanabilirsiniz. Parlak renklerde kalpli ataçlarınızın olmasını istiyorsanız ataçları tutkala batırıp üzerine renkli simlerden dökerek parlak renklerde olmalarını sağlayabilirsiniz. Değişik renklerde çok sayıda hazırlayacağınız kalpli ataçları farklı tasarımlarda kullanabilirsiniz. Kitap ve defter sayfalarının kıvrılmasını önlemenin dışında kalp şeklindeki bu ataçları ipe takarak kolye ya da bileklik olarak kullanabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda kalpli ataç yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde ataç ile güzel bir takı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ataç ile eklem yüzüğü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: kadinhanem.com

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial