Ataş ile Bileklik Takma Yöntemi
Sosyal medyada paylaş

Bilekliği tek elle takmak oldukça zordur. Klipsi halkaya geçirmeye çalışırken bileklik elimizden kayarak düşebilir. Böyle bir durum hem canımızı sıkar hem de bize zaman kaybettirir. Siz de bu sorunu yaşıyorsanız yazımızda anlatacağımız pratik bilgiden faydalanabilirsiniz. Bilekliği sabit bir şekilde tutarak diğer elinizle rahatlıkla bilekliği takabilirsiniz. Bunu yapmak için ataç kullanabilirsiniz. Yöntem hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz ataç ile bileklik takma yöntemini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataç ile Bileklik Takma Yöntemi

Tek elle bileklik takmakta zorlanıyorsanız bu konuda size ataç kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Ataç sayesinde bilekliğin halkasını sabit tutarak klipsi rahatlıkla geçirebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde başkasından yardım almadan bileklik ve künye gibi takıların klipsini halkaya kolaylıkla geçirebilirsiniz. Bunun dışında kolay bileklik takma yöntemi olarak tel toka ya da bant gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Tel toka ile uygulanan yöntem hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, kolay bileklik takma yöntemi yazımıza göz atabilirsiniz. Ataç ve tel toka aynı işlevi gördüğü için istediğinizi kullanabilirsiniz. Elinizde ataç yoksa küçük bir tel parçasını da çengel şekline getirerek yöntemi uygularken kullanabilirsiniz.

Ataç ile Bileklik Nasıl Takılır?

Ataç hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede bilekliği kolunuza takabilirsiniz.

  • İlk olarak atacın kısa olan yerini yukarı doğru kaldırarak açın.
  • Bilekliğin halkasını resimde gördüğünüz şekilde ataca geçirin.
  • Daha sonra halkanın takılı olduğu atacı bileğinize alttan üste doğru getirin.
Ataş ile Bileklik Takma
Ataş ile Bileklik Takma
  • Atacı parmağınızla tutarak sabitledikten sonra klipsi halkaya kolaylıkla geçirebilirsiniz.
  • Bilekliği anlattığımız şekilde taktıktan sonra atacı halkadan çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle, tek elle bileklik nasıl takılır? sorusunun cevabı olabilecek bir pratik bilgi paylaştık. Bu yöntemi uygulayarak zorlanmadan ve zaman kaybetmeden künye ve bilekliği kolunuza takabilirsiniz. Elinizde ataç yoksa bant ile uygulayabileceğiniz bir yöntem deneyebilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, tek elle bileklik nasıl takılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Ataç ile bileklik takma konusunda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial