Anneler Günü Kartı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Anneler günü, babalar günü, doğum günü gibi özel günlerde sevdiklerimize özel kartlar hazırlayarak onları mutlu edebiliriz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda anneler günü kartı yapımı paylaşıyoruz. Sadece kağıt ve yapıştırıcı kullanarak güzel bir kart yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse anneler günü kartı yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Anneler Günü Kartı Yapımı

Evde anneler günü kartı yapmak için kullanılabilecek en ideal malzeme kağıttır. Beyaz ya da renkli A4 kağıdı ortadan ikiye katlayıp bunun içine istediğiniz şekilde süsleme yapıp, yazı yazarak kart yapabilirsiniz. İsterseniz kağıdı kalp veya başka bir şekilde keserek de anneler günü kartı yapabilirsiniz. Daha şık bir tararım yapmak isterseniz birkaç farklı renkte kağıt ve renkli kalemler kullanabilirsiniz. Bu şekilde şık bir kart yapma imkanı bulabilirsiniz. Bu örneklerden de anlaşılacağı gibi evde anneler günü kartı yapmak için birçok seçenek mevcut.

Anneler Günü Kartı
Anneler Günü Kartı

Gerekli Malzemeler

  •  3 tane renkli A4 kağıt
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Renkli kalemler

Anneler Günü Kartı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise anneler günü kartı yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanılacak olan 3 tane kağıttan birisi kartı yapmak için diğer iki tanesi ise kalpleri yapmak için kullanılacaktır.

  • İlk olarak kart olarak kullanacağınız kağıdı ortadan ikiye katlayın.
  • Bu şekilde ortaya iz yaptıktan sonra kağıtlardan birisi ile büyük bir kalp yapın.
  • Büyük kalbi kart yapacağınız kağıdın ortasına yerleştirerek bunun etrafına renkli kalemler ile küçük desenler yapın.
Anneler Günü Kartı Yağımı Resimli Anlatım
Anneler Günü Kartı Yağımı Resimli Anlatım
  • Hazırladığınız büyük kalbi kartın dışına yapıştırın.
  • Kalan son kağıt ile 2 tane kalp yaparak bunları kartın içindeki ve üzerindeki kalplere yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra anneler günü kartı yapımı tamamdır. Kartın içine istediğinizi yazarak annenize verebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan kağıtlar varsa bunları kartı süslemek için kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda anneler günü kartı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Sevdiklerinize duygularınızı anlatmak için özel bir kart yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız mesaj veren kart yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial