Anneler Günü Kartı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle anneler gününde annenize sürpriz hazırlayabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Özel günlerde sevdiklerimize içinde duygularımızı anlatan not yazan kartlar hediye ederiz. Bu şekilde sevdiklerimizi mutlu etmeye çalışırız. Siz de annenizi mutlu etmek isterseniz ona kendi yaptığınız kartı verebilirsiniz. Yazımızda anlatacağımız yöntemi uygulayarak kalp şeklinde harika bir kart yapabilirsiniz. Kartın içine yazacağınız notu gördüğünde anneniz çok mutlu olacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, kalpli anneler günü kartı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Anneler Günü Kartı Yapımı

Evde anneler günü kartı yapmak için fon kartonu ya da kağıt kullanılmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada beyaz ve kırmızı renkte A4 kağıt kullanılmıştır. İsterseniz siz kartı yapmak için fon kartonu da kullanabilirsiniz. Kalpli kartı fon kartonu ile içindeki kalbi de kağıttan yapabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay bir yöntem ile kalp şeklinde bir kart yapabilirsiniz. Bunun içine de kalpli bir kağıt yapıştırarak annenize olan sevginizi ifade edebilirsiniz. Yapacağınız kalpli kartın üzerine küçük süslemeler yaparak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kırmızı ve beyaz A4 kağıt
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Anneler günü kartı yapmak için isterseniz farklı renkte kağıt da kullanabilirsiniz.

Kalpli Anneler Günü Kartı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise anneler günü kartı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kartın içine koyacağınız kalbi yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için beyaz kağıdı ortadan ikiye katlayıp makas ile yarım kalp şeklinde kesebilirsiniz. Bu şekilde kağıdı açtığınızda bütün bir kalp şekli ortaya çıkacaktır.
  • Kırmızı kağıdı ortadan ikiye katlayın ve hazırladığınız beyaz kalbi iç köşeye doğru yerleştirin
  • Kalem ile etrafından geçip makas ile kesin. Bunu yaparken kat yerinin bir kısmını resimde gördüğünüz gibi kesmeden bırakmalısınız.
Anneler Günü Kartı Yapımı Resimli Anlatım
Anneler Günü Kartı Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde kalpli kartı yaptıktan sonra beyaz kağıt ile yaptığınız kalbin etrafından makas ile keserek biraz küçültün.
  • Kalpli kartın içini açın ve bu beyaz kalbi iç kısmına yapıştırın. Buraya anneniz için istediğiniz notu yazabilirsiniz.
  • Son olarak beyaz kağıt ile bir şerit yapıp bunun üzerine kırmızı kalpleri yapıştırın.

Tüm bu aşamaların ardından anneler günü için kalpli kart yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntemi babalar günü, doğum günü, yılbaşı gibi özel günlerde kart yapmak içinde uygulayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler içim aşağıda kalpli anneler günü kartı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Anneler günü için farklı bir kart tasarlamak isterseniz, anneler günü kartı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial