Ampul Kutusundan Lamba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton kutu geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Karton kutu ile dekoratif süs, minyatür ev, minyatür koltuk, giysi dolabı, organizer ve daha birçok farklı ürün yapabilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri hayal gücünüzle birleştirdiğinizde ortaya harika bir tasarım çıkacaktır. Bu konuda size ilham vermek için yazımızda ampul kutusundan lamba yapımı paylaşıyoruz. Evde loş ışık veren dekoratif lamba yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve lambanın yapım aşamasını yazımızda bulabilirsiniz.

Ampul Kutusundan Lamba Yapımı

Evde lamba yapımı için teneke ve karton malzemeleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki atık malzemeleri değerlendirirken şık bir lambaya sahip olabilirsiniz. Kutunun üzerine istediğiniz resmi çizip buna delikler açtıktan sonra kutunun içine pilli tealight mum koyarak görsel şölenin tadını çıkarabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kutunun üzerine barbie resmi çizilmiştir. Siz de bunun aynısını yapabilir ya da başka bir resim çizebilirsiniz. Barbie lamba kız çocuklarında çok hoşuna gidecektir.

Gerekli Malzemeler

  • Ampul kutusu
  • Kalem
  • Kağıt
  • Bant
  • Raptiye veya iğne
  • Pilli tealight mum

Ampul Kutusundan Lamba Nasıl Yapılır?

Ampul kutusu ve diğer malzemeler hazır ise lamba yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Ön hazırlık olarak kağıda istediğiniz herhangi bir resim çizin. Bu resim karton kutuya uygun boyutta olmalıdır.
  • Sonrasında hazırladığınız kağıdı bant yardımı ile kutunun üzerine yapıştırın.
Ampul Kutusundan Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Ampul Kutusundan Lamba Yapımı Resimli Anlatım
  • Çizgilerin üzerine raptiye ya da iğne ile delikler açın. Bu deliklerin arasında biraz boşluk bırakmayı unutmayın.
  • Deliklerin daha geniş olmasını isterseniz üzerinden çöp şiş çubuğu ile geçebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ampul kutusundan barbie lamba yapımı tamamdır. Pilli tealight mumun düğmesini açıp bunu kutunun içine yerleştirerek lambayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz kutunun üzerine çizdiğiniz resmi renkli kalem ile boyayabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede harika bir dekoratif lamba yapabilirsiniz. Aynı yöntemi ampul kutusu yerine başka bir karton kutu ile de uygulayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilir. Bu tarz ev yapımı ürünler kullanmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız, süt kutusundan lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial