Alüminyum Folyo ile Karanfil Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Alüminyum folyo ile karanfil yapımı kolay bir el işi çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Evde salon ya da oturma odasında kullanmak için güzel bir pano yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak üzerinde parlak karanfiller bulunan bir pano tasarlayabilirsiniz. Evde keyif alarak uygulayacağınız bu çalışma sayesinde ucuz malzemeler kullanarak şık bir pano yapmanız mümkün. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Alüminyum Folyo ile Karanfil Yapımı

Evde alüminyum folyo ile çiçek yapımı denince aklınıza zor bir çalışma gelmesin. Biz size bu konuda uygulayabileceğiniz en pratik yöntemi anlatacağınız . Alüminyum folyo ile kenarları tırtıklı küçük yapraklar hazırlayıp bunları fon kartonun üzerine daire oluşturacak şekilde yapıştırarak güzel bir karanfil yapabilirsiniz. Mutfağınızda alüminyum folyo varsa hemen güzel bir pano yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Alüminyum Folyo ile Karanfil Yapımı-1
Alüminyum Folyo ile Karanfil Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Alüminyum folyo
  • Kalem
  • Makas
  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Yapıştırıcı

Çizim yapma yeteneğiniz yoksa bir de yaprak kalıbı gerekmektedir. Alüminyum folyo yerine kırmızı ya da pembe renkte kağıtlar kullanarak da karanfil yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Alüminyum Folyo ile Karanfil Yapımı

Yaprak çizmek için kalıp kullanacaksanız işe önce bunu hazırlamakla başlamalısınız. Bir kartona yaprağı çizip bunu makas ile keserek kalıbı hazırlayabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir karanfil yapabilirsiniz.

  • Açmış bir karanfil yapmak için alüminyum folyunun üzerine kalıbı koyarak 4 tane yaprak çizin.
  • Daha sonra bunları makas ile ortadan ikiye kesin. Bu şekilde 7 tane küçük yaprak hazırlayın ve bunların üst tarafını makas ile tırtıklı olarak kesin. Çiçeğin ortası için de küçük bir yuvarlak hazırlayın.
  • Fon kartonunu istediğiniz boyutta kestikten sonra ortaya yuvarlak parçayı kenarlara da yaprakları yapıştırarak karanfil yapabilirsiniz.
  • Tomurcuk bir karanfil yapmak için 5 tane küçük yaprak hazırlayın. Bunlardan 1 tanesini fon kartonuna yapıştırdıktan sonra üst kısmına da kalan 4 yaprağı yapıştırarak yarım açmış bir karanfil yapabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay yöntemi uygulayarak fon kartonunun üzerine istediğiniz sayıda karanfil yapabilirsiniz. Yaptığınız panonun üst tarafına delik açıp buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Yapacağınız bu pano parlak görünümü ile evinizin dekorunu güzelleştirmeye yardımcı olacaktır. Bu güzel çalışmayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda alüminyum folyo ile karanfil yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde güzel bir dekoratif çiçek tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız deterjan kabından çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Alüminyum Folyo ile Karanfil Yapımı Resimli Anlatım
Alüminyum Folyo ile Karanfil Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial