Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ahşap çubuklarla yıldız yapımı başlığı altında sizlerle evde çok kolay yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Yılbaşı ve doğum günü kutlamaları için evinizi süslemek isterseniz dışarıdan dekoratif süs almak yerine evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle dondurma çubuğu ve desenli bant ile yıldız yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Yıldız yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı

Evde ahşap çubuktan dekoratif süs yapmak isterseniz 5 tane ahşap çubuk kullanarak yıldız yapabilirsiniz. Evde dondurma çubuğu varsa bunları dekoratif yıldız yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kırtasiyeden istediğiniz renkte desenli bant almak. Bu bantlar ile ahşap çubuklara kaplama yaparak çok şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane dondurma çubuğu
  • Desenli bant
  • Makas
  • Silikon tabancası

Ahşap Çubuklarla Yıldız Nasıl Yapılır?

Ahşap çubuklar hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede harika bir yıldız yapabilirsiniz.

  • İlk olarak ahşap çubukları desenli bant ile kaplayarak işe başlayabilirsiniz.
  • Çubukların üzerine bandı yapıştırıp kenarlardaki fazlalıkları makas ile keserek kaplama yapabilirsiniz.
Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-1
Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-1

5 tane ahşap çubuğu bu şekilde kapladıktan sonra yıldız yapımına geçebilirsiniz. Çubuklardan iki tanesini alın ve bunları ters V oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın.

Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-2
Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-2

3. çubuğu bunların üst tarafına doğru düz olarak yapıştırın.

Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-3
Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-3

4. çubuğu da aşağıda gördüğünüz şekilde yapıştırın.

Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-4
Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-4

Boşta kalan çubukların ucuna da 5. çubuğu yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-5
Ahşap Çubuklarla Yıldız Yapımı-5

Tüm bu aşamalardan sonra yıldız süs yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına ince bir kurdele ya da ip yapıştırarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Uygulamanın yapımında renkli hobi çubuklarından kullanırsanız desenli bant ile kaplama yapmaya gerek yoktur. Evde akrilik boya ya da sprey boya varsa ahşap çubukları bunlarla boyayabilirsiniz. Evde bu güzel kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için yukarıda ahşap çubuktan yıldız yapımı resimli anlatım paylaştık. Deneyecek olanlara kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız meyve suyu kutusu ile dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial