Ahşap Çubuklarla Bardak Altlığı Yapımı

Ahşap Çubuklarla Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ahşap çubuklarla bardak altlığı yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Dekoratif bardak altlığı kullanmayı seviyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz kolay uygulama dikkatinizi çekebilir. Evde ızgara şeklinde güzel bir bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ahşap Çubuklarla Bardak Altlığı Yapımı

Evde ahşap çubuktan bardak altlığı yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda tek yapmanız gereken yeterli sayıda ahşap çubuk temin etmek ve sonrasında bunları ızgara şeklinde yapıştırmak. Ahşap çubukları kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Güzel bir tasarım olması için ince hobi çubuklarını tercih edebilirsiniz. Bu çubukları orjinal halleri ile kullanabilir ya da bizim yaptığımız gibi boya ile renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Gerekli Malzemeler

  • 7 tane ahşap çubuk
  • İstediğiniz renkte guaj ya da akrilik boya
  • Yapıştırıcı

Ahşap çubukları birbirine tutturmak için sıcak silikon ya da başka bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz. 1 bardak altlığı için 7 tane ahşap çubuk gerekmektedir. Buna göre ihtiyacınız olan ahşap çubuk sayısını hesaplayabilirsiniz.

Ahşap Çubuklarla Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Ahşap çubuklar ve diğer malzemeler hazır ise bardak altlığı yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ahşap çubukları aynı ya da farklı renklerde boyamakla işe başlayabilirsiniz.
  • Bir süre boyanın kuruması için bekledikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada ahşap çubuklara ızgara görünümü vererek yapıştırmanız gerekiyor.
  • Düz bir zeminde ahşap çubukların 4 tanesini aralarında eşit aralık bırakarak sıralayın.
  • Izgara görünümü vermek için diğer 3 ahşap çubuğa yapıştırıcı sürerek bunların üzerine tutturun.
  • Yapıştırıcı kuruduktan sonra ahşap bardak altlığı kullanıma hazırdır.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kısa sürede çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında renkli ahşap çubuklar kullanabilirsiniz. Bu şekilde boyama yapmakla uğraşmadan çubukları yapıştırmaya geçebilirsiniz. Biz sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada karıştırma çubukları kullandık. Bu çubuklar ince bir yapıda olduğu için siz isterseniz orta kalınlıkta hobi çubukları kullanabilirsiniz. Elinizde dondurma çubuğu varsa bunları da bardak altlığı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, ahşap çubuktan bardak altlığı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız, dondurma çubuğundan bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çubuktan Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Çubuktan Bardak Altlığı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial