Ağaç Yapraklarından Duvar Süsü Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Ağaç yapraklarından duvar süsü yapımı evde gerçekleştirebileceğiniz en keyifli kendin yap çalışmalarından birisidir. Kuru bir dal ve ağaçlardan dökülen yaprakları kullanarak, hiç bir masraf yapmadan eviniz için çok güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Sonbaharın güzelliğini evinize taşımak isterseniz bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Son dönemlerde el yapımı dekor ürünlerinin kullanımı yaygınlaştığı için biz de bu çalışmayı sizlerle paylaşmak istedik. Sonbaharı anımsatan bir dekor oluşturmak isteyenler aşağıda duvar süsü yapımı için gerekli malzemeleri ve çalışmanın tüm detaylarını bulabilirler.

Ağaç Yapraklarından Duvar Süsü Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Kuru ağaç yaprakları
  • Ağaç dalı
  • Yapıştırıcı

Not: Çalışmada kullanacağınız ağaç dalının ara dalları biraz sıkı olursa ortaya daha güzel bir görüntü çıkacaktır.

Ağaç Yapraklarından Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

  • Duvar süsünü kullanacağınız duvarın boyutuna uygun bir ağaç dalı temin ederek işe başlayın.
  • Sonrasında kuru ağaç yapraklarını yapıştıracağınız kısımları belirleyin.
  • Yaprakları sabitlemek istediğiniz yerlere fırça yardımı ile yapıştırıcı sürün.
  • Kuru yaprakları yapıştırıcının üzerine koyarak hafifçe bastırın.
  • Kuruduktan sonra bu güzel duvar süsüne görünmeyecek şekilde bir ip bağlayın ve çiviye asın.

Ağaç yapraklarından duvar süsü nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlerle ayrıntılı olarak paylaştık. Bu çalışmayı yapmak için kuru yaprak bulamazsanız pembe, turuncu, kahverengi ve sarı kağıtlarla yaprak yapıp, bunları kullanabilirsiniz. Yaprakları yapıştırmak yerine isterseniz misina ipi ile dallara bağlayarak da sabitleyebilirsiniz. Böyle orjinal bir duvar süsü salon ve oturma odanızda çok şık duracaktır. Duvar süsünü yapmak istiyor fakat işinize yarayacak bir ağaç dalı bulamıyorsanız, yaprakları bir misina ipine geçirip bu ipleri bir tahtaya sabitleyerek de güzel bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Ağaç dalı ile yapacağınız duvar süsüne yaprak yerine kumaş veya boncuk gibi farklı aksesuarlar da takabilirsiniz. Gençler de bu tür sade ve orjinal dekor ürünlerini sevdiklerinden, dilerseniz genç odasının dekorasyonunda kullanmak için de bu projeyi uygulayabilirsiniz.

Ağaç yapraklarından duvar süsü yapımı için kuru yaprak bulamayanlar aşağıdaki şablonu kullanarak, renkli kağıtlardan yaprak yapabilirler. Kendi yapmış olduğunuz duvar süsünü kullanmanın keyfine varmak istiyorsanız bu eğlenceli çalışmayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Ağaç Yapraklarından Duvar Süsü Yapımı
Ağaç Yapraklarından Duvar Süsü Yapımı
Duvar Süsü Yapımı
Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial