Ağaç Dallarından Kalp Nasıl Yapılır?

Ağaç Dallarından Kalp Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Ağaç dallarından kalp nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra evde çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kalp şeklindeki süsler sıkça kullanılmaktadır. Günümüzde birçok kişi bu tür dekor ürünlerini evde kendi yapmaktadır. Siz de evde güzel bir kalpli dekoratif süs yapmak isterseniz bu size bahsedeceğimiz uygulamayı deneyebilirsiniz. Ağaç dallarından kalp yapımı için gerekli malzemeler ve yapım aşamasının detayları aşağıda verilmiştir.

Ağaç Dallarından Kalp Nasıl Yapılır?

Bahçeli bir evde oturuyorsanız kuru ağaç dallarını dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Ağaç dallarını akrilik, guaj ya da sprey boya ile boyayabilir isterseniz bunların üzerini ip ya da kurdele ile kaplayarak farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu tür çalımalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız ağaç dalından dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Ağaç dallarından kalp yaparak bunu evinizin salonunda ya da oturma odasında kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İnce ağaç dalları
  • Keski ya da küçük bir testere
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Fırça
  • Ağaç dallarını tutturmak için ince bir tel

Uygulamanın yapımında ince ağaç dalları kullanılmaktadır.

Ağaç Dallarından Kalp Yapımı

Ağaç dallarından kalp yapmak için uzunlu kısalı dal parçalarına ihtiyaç vardır. Ağaç dalları ve boyalar hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak ne büyüklükte bir kalp yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bunun boyutuna karar verdikten sonra ağaç dallarını büyükten küçüğe doğru kesin.
  • Sonraki aşamada bu dalları aynı ya da farklı renklerde boyayın
  • Sürdüğünüz boyaların kuruması için bir süre bekleyin. Sonrasında ağaç dallarını küçükten büyüğe doğru sıralayarak bunları tel ile bağlayarak birbirine tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kalpli dekoratif kalp yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına tel ile bir askı yapın ve bu askıya kurdele sararak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Şık bir tasarım yapmak isterseniz ağaç dallarını metalik ya da simli boya ile boyayabilirsiniz. İsterseniz dalları boyadıktan sonra bunlara vernik sürerek daha parlak olmalarını sağlayabilirsiniz. Evde dekoratif kalp yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz.

Ağaç Dallarından Kalp Nasıl Yapılır-1
Ağaç Dallarından Kalp Nasıl Yapılır-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial