Ağaç Dallarından Dekoratif Mumluk Yapımı

Ağaç Dallarından Dekoratif Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ağaç dallarından dekoratif mumluk yapımı ile sizde evde harika bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Dekoratif mumluk kullanmaktan hoşlanıyorsanız evdeki metal ya da cam nesnelerden çok güzel mumluklar yapabilirsiniz. Teneke kutular ve cam kavanozlar yapılan farklı geri dönüşüm çalışmaları ile güzel birer mumluğa dönüşebilir. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada da cam kavanoz ya da düz vazoları süsleyebileceğiniz bir yöntem uygulanıyor. Siz de evde ağaç dallarından dekoratif mumluk yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Ağaç Dallarından Dekoratif Mumluk Yapımı

Evde mumluk yapmak sizin için keyifli bir uğraş olurken aynı zamanda kullanmadığınız cam nesneleri değerlendirmenize de yardımcı olabilir. Zamanında çok beğendiğiniz bir cam vazo artık gözünüze hoş görünmüyorsa bunu hoş bir mumluğa dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde hem vazo atılmaktan kurtulur hem de yemek masasını ya da salonu süsleyecek güzel bir mumluğa sahip olabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane düz cam kavanoz ya da vazo
  • İnce ağaç dalları
  • Ağaç dallarını kesmek için budama bıçağı ya da keskin bir bıçak
  • Yapıştırıcı
  • Mum

Ağaç Dallarından Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır?

Bahçeli bir evde oturuyorsanız ya da ağaç dalı bulma imkanınız varsa bu kolay kendin yap çalışmasını evde uygulayabilirsiniz. Kuru ağaç dallarını kullanarak yapacağınız mumluk zarif ve şık tasarımı ile evinizin dekoruna bir farklılık katabilir.  Şimdi sözü daha fazla uzatmadan ağaç dallarından dekoratif mumluk yapımını anlatmaya başlayalım.

  • İlk olarak mumluk yapımında kullanacağınız cam nesneyi güzelce yıkayın ve kurulayın.
  • Sonrasında ağaç dallarını bu cam nesnenin boyuna uygun şekilde kısaltın.
  • Sonraki aşamada ise ağaç dallarına yapıştırıcı sürerek bunları cam nesnenin üzerine yapıştırın. Bunu yaparken arada boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif mumluk yapımı tamamdır. İçine mumu koyarak bunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz ağaç dallarını yapıştırmadan önce istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. İçine mum koyabileceğiniz tüm cam nesneleri kullanarak bu uygulamayı yapmanız mümkün. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, dekoratif mumluk yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde bu tür kolay çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, file kumaşla kavanoz süsleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Dekoratif Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Mumluk Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial