Ağaç Dalından Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ağaç dalından dekoratif süs yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir çalışmadır. Günümüzde birçok kişi hobi amaçlı evde dekoratif süs yapmaktadır. Bu tür çalışmalarda genelde evdeki kağıt, karton, plastik, ip gibi atık malzemeler kullanılmaktadır. Bu sayede hem atık malzemeler değerlendiriliyor hem de güzel bir tasarım oluşturuluyor. Dekorasyon kategorimizde bu konuda birçok örnek çalışma bulabilirsiniz. Bugün paylaşacağımız ağaç dalından dekoratif süs yapımı da bu çalışmalardan birisi olarak ilginizi çekebilir. Bahçeli bir evde oturuyorsanız ya da ağaç dalı bulma imkanınız varsa bu çalışmayı siz de evde yapabilirsiniz.

Ağaç Dalından Dekoratif Süs Yapımı

Ağaç dalından dekoratif süs yapmak için uygulanan farklı yöntemler mevcuttur. Bunlardan en kolay olanı ise ağaç dallarını boyamaktır. Biraz boya biraz da hayal gücü ile harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapmak için ince ya da orta kalınlıkta her türlü ağaç dalı kullanılabilir. Elinizde bir tane bile dal olsa bunu uygun boyutta kestikten sonra istediğiniz şekilde boyayarak dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz.

Ağaç Dalından Dekoratif Süs Yapımı
Ağaç Dalından Dekoratif Süs Yapımı

Ağaç dalından dekoratif süs yapmak için dalın tamamını ya da sadece belirli yerlerini boyayabilirsiniz. Elinizde uygun desen şablonları varsa bunları kullanarak ağaç dalına harika desenler çıkarabilirsiniz. Bu tür çalışmalarda guaj boya, akrilik ve sprey boya kullanılabilir. Şık tasarımlar oluşturmak isterseniz dalları altın ya da gümüş rengi boyalarla da renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Ağaç Dalından Dekoratif Süs Yapımı-1
Ağaç Dalından Dekoratif Süs Yapımı-1

Boyadığınız ağaç dallarını tek tek kullanabileceğiniz gibi bunları bir ipe geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Böyle bir durumda uygulamayı daha hafif ve küçük dallarla yapmanız gerekiyor. İnce ağaç dalı ile yapılan dekoratif süsleri vazonun içine koyarak salon ya da oturma odanızın dekoruna farklılık katabilirsiniz. Evde boş bir kavanoz varsa bunun içine koyacağınız boyanmış dallar da güzel bir dekor ürünü işlevi görebilir.

Ağaç Dalından Dekoratif Süs Yapımı-2
Ağaç Dalından Dekoratif Süs Yapımı-2

Siz de evde ağaç dalı boyamak isterseniz yazımızda paylaştığımız örnek çalışmalar size bu konuda ilham verebilir. İsterseniz ağaç dallarını boyamak yerine desenli bant ya da ip ile de süsleyebilirsiniz. Boyadığınız ağaç dallarının daha şık görünmesini isterseniz bunları vernikleyebilirsiniz. Kullanmadığınız ojeler varsa bunları da ağaç dalı boyamak için kullanabilirsiniz. Bu tür  eğlenceli çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, ağaç dallarından kalpli duvar süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial