Açma Halkasından Taşlı Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Açma halkasından taşlı kolye yapımı evde yeni takı tasarımı yapamaya başlayanlar için oldukça ideal bir çalışmadır. Bayanların vazgeçemediği aksesuarlar arasında küpe, kolye, yüzük ve bilezik gibi takılar bulunur. Bu takılar sayesinde günlük yaşantıda ve özel günlerde daha şık görünmek mümkündür. Farklı takılar kullanmaktan hoşlanıyorsanız evde kendi takınızı tasarlayabilirsiniz. Takı tasarımı kategorimizde bu tarz çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün sizlere açma halkasından taşlı kolye yapımından bahsetmek istiyoruz. Günlük yaşantınızda ve özel bir davete katılacağınız zaman kullanabileceğiniz şık bir kolye yapmak isterseniz bu takı tasarımı çalışmasını deneyebilirsiniz. Açma halkasından taşlı kolye yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane açma halkası
  • Metal halkayı boyamak için istediğiniz renkte akrilik boya
  • İstediğiniz renkte parlak bir taş
  • Yapıştırıcı
  • Kolyeyi takmak için zincir

Kolye yapımında kullanacağınız parlak taşı hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Bu taşın büyüklüğü açma halkasının alt tarafındaki deliği kapatacak boyutta olmalı.

Açma Halkası ile Nasıl Taşlı Kolye Yapılır?

Açma halkasından kolye yapmak çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes bu çalışmayı evde rahatlıkla yapabilir. Bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta parlak taşı açma halkasına tutturmak için kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmaktır. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak açma halkasını boyamakla işe başlamalısınız. Alttaki metal yüzeyin iyice kapanması için gerekirse 2 kat boya sürün. İsterseniz açma halkasını boyamadan da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.
  • Bir süre yapıştırıcının kuruması için bekledikten sonra parlak taşın arkasına yapıştırıcı sürün ve bunu açma halkasının alt tarafındaki deliğin üzerine yerleştirin. Bu sırada taşın üzerine elinizle hafifçe bastırarak metali daha iyi tutmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra taşlı açma halkasından taşlı kolye yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına bir zincir geçirerek boynunuza takabilirsiniz.

Bu kolay takı tasarımı çalışması sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için çok şık kolyeler yapabilirsiniz. Aynı yöntemi küpe yapmak için de uygulayabilirsiniz. Elinizde uygun boyutta başka süsleme aksesuarları varsa parlak taş yerine bunlardan da kullanmanız mümkün. Evde kolay kolye yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için aşağıdaki örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz.

Açma Halkasından Taşlı Kolye Yapımı
Açma Halkasından Taşlı Kolye Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial