Açma Halkasından Peçete Halkası Yapımı

Açma Halkasından Peçete Halkası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Açma halkasından peçete halkası yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Peçete halkası yemek masalarının şıklığını tamamlayan bir aksesuardır. Bunların ahşap, metal ve plastik olan birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu peçete halkalarını dışarıdan almak yerine isterseniz evde kendinizde yapabilirsiniz. Marifetli bayanlar kumaş, keçe ya da başka malzemeler kullanarak evde çok güzel peçete halkaları yapmaktalar. Siz de isterseniz bu tür el işi çalışmaları yapabilirsiniz. Eğer bu tür konularda yetenekli değilseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak da evde çok güzel peçete halkaları tasarlayabilirsiniz. Evde açma halkası ile peçete halkası yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda açma halkası
  • İstediğiniz renkte ince kurdele
  • Makas
  • Küpe yapımında kullanılan aksesuarlardan

Açma Halkasından Nasıl Peçete Halkası Yapılır?

Açma halkasından peçete halkası yapmak çok kolay bir uygulamadır. Sizin tek yapmanız gereken metal içecek kutularından çıkan açma halkalarını atmayıp biriktirmek. Elinizde yeterli sayıda açma halkası varsa bunlarla peçete halkası yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İnce bir kurdeleden uzun bir parça kesin.
  • Kestiğiniz bu parçayı açma halkalarının deliklerinden geçirerek bilezik şeklinde bir yuvarlak oluşturun.
  • Şık bir tasarım oluşturmak için kurdeleyi açma halkasının deliklerinden çapraz olarak geçirin.
  • Peçete halkasını yaptıktan sonra ön tarafına parlak bir aksesuar geçirin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra açma halkasından peçete halkası yapımı tamamdır. Bu şık aksesuarı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız bu pratik uygulama sayesinde evde çok şık peçete halkaları yapabilirsiniz. Eski küpeleriniz varsa bunların alt taraflarındaki sallantılı kısımları peçete halkasını süslemek için kullanabilirsiniz. Bu şekilde 6’lı ya da 12’li çok güzel takımlar yapabilir ve yemek masanızın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz kurdele yerine ince kumaş parçaları ya da ince lastikler kullanarak da peçete halkası yapmanız mümkün. Evde kolay peçete halkası yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız, evde kolay peçete halkası yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Açma Halkasından Peçete Halkası Yapımı
Açma Halkasından Peçete Halkası Yapımı
Açma Halkasından Peçete Halkası
Açma Halkasından Peçete Halkası
Açma Halkasından Peçete Halkası-1
Açma Halkasından Peçete Halkası-1
Açma Halkasından Peçete Halkası-2
Açma Halkasından Peçete Halkası-2
Açma Halkasından Peçete Halkası-3
Açma Halkasından Peçete Halkası-3

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial