Açma Halkasından Kemer Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Açma halkasından kemer yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görünebilir. Biraz dikkat ve özenle siz de bu uygulamayı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Metal içecek kutularının açma halkaları günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu açma halkalarından çok güzel küpe, kolye ve bileklik gibi aksesuarlar yapılmaktadır. Bunların yanı sıra açma halkaları çanta ve kemer yapımında da kullanılmaktadır. Takı ve diğer aksesuarlarınızı kendiniz tasarlamaktan hoşlanıyorsanız bu çalışma tam size göre. Açma halkasından kemer yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Açma Halkasından Kemer Yapmak için Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda açma halkası
  • İp ya da ince bir kurdele
  • Kemer kopçası

Açma halkasından kemer yaparken örgü tekniği uygulamak isterseniz bunun için ip ve tığa da ihtiyacınız olabilir. Yapacağınız kemer tasarımına göre farklı malzemeler gerekli olabilir.

Açma Halkasından Nasıl Kemer Yapılır?

Açma halkasından kemer yapmak için uygulayabileceğiniz farklı teknikler mevcuttur. Bu tekniklerden hangisini kullanacağınız sizin el becerinize göre değişebilir. Tığ ile örgü örmeyi biliyorsanız açma halkalarının etrafını örerek bunları birbirine ekleyebilir ve bu şekilde istediğiniz uzunlukta bir kemer yapabilirsiniz.

Açma Halkasından Kemer
Açma Halkasından Kemer

Örgü kemer yapacaksanız elinizdeki eski bir kemerin kopçasını kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha orjinal bir kemere sahip olmanız mümkün. Eğer örgü örmeyi bilmiyorsanız kemer yapmak için başka bir teknik uygulayabilirsiniz.

Açma Halkasından Kemer Yapımı
Açma Halkasından Kemer Yapımı

İnce bir kurdele, ip ya da deri parçası kullanarak da açma halkası ile kemer yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken açma halkasının deliklerinden ipi geçirmek. Bu ip ya da ince kurdelenin uçlarından biraz pay bırakarak, kemeri bağlayabilirsiniz. Bu pratik yöntemi kullanarak kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel kemerler tasarlayabilirsiniz. Elinizde deri varsa bundan keseceğiniz ince şeritleri açma halkasından kemer yapmak için kullanabilirsiniz. İsterseniz renkli açma halkalarından kullanarak daha dikkat çekici bir kemer yapmanız mümkün. Siz de bu çalışmayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız, açma halkasından kemer yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Açma Halkasından Kemer Yapımı Resimli Anlatım
Açma Halkasından Kemer Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial