Açma Halkasından Kalp Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle metal açma halkalarını değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Metal kutuların açma halkalarını atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan takı ve anahtarlıkları kullanmaktan hoşlanıyorsanız önerimiz ilginizi çekebilir. Evde kolay bir şekilde kalpli kolye ya da anahtarlık yapmak isterseniz, açma halkasından kalp nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Açma Halkasından Kalp Nasıl Yapılır?

Kalp şeklindeki takı ve aksesuarlar sizin de favoriniz ise kutu kola ve diğer metal kutuların açma halkalarını atmayın. Bu halkalardan 2 tane kullanarak istediğiniz renkte kalpli kolye ya da anahtarlık yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz uygulamanın yapımında metalik ya da simli boya kullanabilirsiniz. Yapacağınız kalbin ortasına küçük parlak bir taş yapıştırarak şıklığını tamamlayabilirsiniz. Metal açma halkalarını boyamak için akrilik boya kullanabileceğiniz gibi oje ile de renklendirme yapabilirsiniz. Açma halkasından takı yapımı için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemlerden birisini denemek isterseniz ilk olarak listede verilen malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane metal açma halkası
  • Açma halkalarını boyamak için oje ya da akrilik boya
  • Silikon tabancası

Bunların dışında isterseniz kalbin ortasına süsleme yapmak için küçük parlak bir taş yapıştırabilirsiniz.

Açma Halkasından Kalp Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise açma halkasından kalp yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak metal halkaları istediğiniz renkte boyamakla işe başlayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra metal halkaları V oluşturacak şekilde üst üste koyarak birbirine yapıştırın.
Açma Halkasından Kalp Yapımı
Açma Halkasından Kalp Yapımı
  • Süsleme yapmak isterseniz kalbin alt kısmına resimde gördüğünüz gibi küçük parlak bir taş yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra açma halkasından kalp yapımı tamamlanmış oluyor. bu kalbin kenarlarındaki deliklere zincir geçirerek kolye olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz anahtarlık halkası takarak da anahtarlık olarak değerlendirebilirsiniz. Bu güzel tasarımı çanta ve kalemlik gibi okul eşyalarına takarak fermuar süsü yapabilirsiniz. Elinizde 4 tane açma halkası varsa bunlarla 2 tane kalp yapıp küpe de yapılabilir. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videolu anlatıma göz atabilirler. Kolay gelsin. Bu tür kolay çalışmalar denemekten hoşlanıyorsanız, ataçtan kalp yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial