Açma Halkasından Bileklik
Sosyal medyada paylaş

Açma halkasından bileklik yapımı sizin için eğlenceli bir hobi hatta ek gelir elde edebileceğiniz güzel bir uğraş olabilir. İçecekleri içtikten sonra çöpe attığımız teneke kutulardan ve açma halkalarından birçok güzel dekor ürünü ve takı yapılabilir. Daha önceden sizlerle gazoz kapakları ile yapılan süsleme ve takı çalışmaları ile ilgili örnekler paylaşmıştık. Açma halkalarından motif yapımı hakkında da önerimiz olmuştu. Bugün ise bu açma halkalarını bileklik yapımında değerlendirebileceğiniz güzel bir öneri sunuyoruz. Teneke kutuların kapağındaki açma halkalarını biriktirdikten sonra siz de kendiniz ve sevdikleriniz için harika bileklikler yapabilirsiniz.

Açma halkasından bileklik nasıl yapılır? sorusunun cevabından önce gerekli malzemelerden bahsedelim. İlk olarak bileğinizin tamamını ya da üst tarafını kaplayacak sayıda açma halkası temin etmeniz gerekiyor. Daha sonra bu halkaları renklendirmek isterseniz, dilediğiniz renkte sprey boya ya da oje. Halkaları birleştirmek için tel, ip , kurdele gibi parçalar. Şık bir tasarım yapmak isterseniz istediğiniz renkte boncuk kullanabilirsiniz.

Açma halkasından bileklik yapımı için kullanacağınız ince tel ya da elastik ipi halkalardaki boşluklardan geçirerek hiç zorlanmadan, kolunuza göre bir bileklik yapmanız mümkün. Böyle bir çalışma yaptığınızda kullanacağınız ipin rengi oldukça önemlidir. İpin rengi güzel olursa bilekliğiniz de daha şık görünür. Beyaz ya da gri gibi sade renk tonlarını seçtiğinizde açma halkalarını boyayarak daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Kolay bileklik yapımı için kurdele de kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte ince kurdele alıp, bunu açma halkalarının içinden geçirerek çok kolay bir şekilde bileklik yapabilirsiniz. Uygulamayı yaparken kurdeleye boncuk takarak harika tasarımlar meydana getirebilirsiniz.

Dantel örmeyi biliyorsanız, açma halkalarının etrafına istediğiniz renkte dantel ipi ile sık iğne yarabilirsiniz. Bunları birleştirdikten sonra çok şık bir bilekliğe sahip olmanız mümkün. İnce işlerden hoşlanan bayanlar bu halkaların çevresini boncuk ile örerek, oldukça dikkat çekici tasarımlar yapabilirler.

Açma halkası ile bileklik yapmak için el becerinize göre farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu şekilde başkalarında olmayan özel tasarım bileklik kullanmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Ek gelire ihtiyacınız varsa çok az maliyete birbirinden güzel bileklikler yaparak bunları satabilirsiniz. Elinizde çok sayıda açma halkası bulunuyorsa bunları yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden herhangi biriyle birleştirerek kemer de yapabilirsiniz. Bilekliğinizle aynı şekilde tasma kolye yaparak bunları takım olarak da kullanabilirsiniz.

Kolay bileklik yapımı denince aklınızda bu önerimiz de bulunsun. Aşağıda açma halkasından yapılmış bileklik örnekleri ile ilgili görselleri paylaşıyoruz. Bunları inceledikten sonra siz de hayal gücünüzü devreye sokarak böyle güzel tasarımlar yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial