Açma Halkasından Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Açma halkasından bileklik yapımı evde takı tasarımı ile uğraşanların dikkatini çekecek bir çalışmadır. Günümüzde birçok atık malzeme geri dönüşüm uygulamaları sayesinde güzel bir takıya dönüşmektedir. Metal kapaklar, açma halkaları, artık kumaş, deri ve keçe gibi malzemeler bu alanda sıkça kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz takı tasarım çalışmasında da açma halkası kullanılmaktadır. Tükettiğimiz asitli içecekler ve meyve sularının kutularında bulunan açma halkaları ile anahtarlık, küpe, kolye, kemer ve bileklik gibi pek çok aksesuar yapılmaktadır. Siz de evde güzel bir bileklik yapmak isterseniz bu pratik kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Açma halkasından bileklik yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yeterli sayıda açma halkası
  • İstediğiniz renkte ince bir kurdele ya da kumaş
  • Makas

İsterseniz bileklik yapmak için kurdele ya da kumaş yerine takı yapımında kullanılan halkalardan da kullanabilirsiniz.

Açma Halkasından Nasıl Bileklik Yapılır?

Açma halkasından bileklik yapmak oldukça kolaydır. Önemli olan elinizde yeterli sayıda açma halkası bulunmasıdır. Bunun dışında bu metal halkaları birbirine eklemek için kumaş, kurdele ya da halka şeklinde malzemeler de gerekmektedir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız çalışmanın sonunda çok güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

  • İlk olarak açma halkalarına geçireceğiniz kumaşı ayarlamakla işe başlamalısınız. Eğer bu kumaş büyük bir parça halinde ise bunu makas ile ince bir kurdele boyutunda kesmeniz gerekiyor. Bu şekilde iki tane uzun şerit hazırladıktan sonra bileklik yapımına geçebilirsiniz.
  • Açma halkalarını düz bir zeminde üst üste yerleştirin. Bunların aralarındaki boşluktan kumaşı geçirerek bileğinizin kalınlığına uygun boyuta gelene kadar aynı şekilde devam edin.
  • Bilekliği yaptıktan sonra kumaşların açma halkalarından çıkmaması için bunların uç tarafına düğüm yaparak ya da dikerek sabitleyebilirsiniz.
  • Uygulamayı tamamladıktan sonra kumaşın fazlalığını kesmeden önce biraz pay bırakmanız gerekiyor. Bu pay sayesinde bilekliği kolunuza taktıktan sonra bağlayabilirsiniz.

Bu kolay takı tasarım çalışmasını evde uygulayarak farklı renk ve tasarıma sahip çok güzel bileklikler yapmanız mümkün. Aynı uygulamayı penye ip ya da deri ile de yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz uygulama öncesinde açma halalarını istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bu çalışmayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, açma halkasından bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız, açma halkasından küpe yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Açma Halkasından Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Açma Halkasından Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Açma Halkasından Bileklik Yapımı
Açma Halkasından Bileklik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial