Sosyal medyada paylaş

Açma halkasından anahtarlık yapımı konusunda farklı yöntemler kullanılabilir. İçtiğimiz içeceklerin teneke kutusundan çıkardığımız metal açma halkalarını ip, kurdele ya da tel ile birleştirerek farklı şekiller oluşturabilir ve sonrasında buna anahtarlık kopçası takarak kullanabiliriz. Şık bir anahtarlık yapmak için bu halkaları renkli dantel ipleri ile örerek motif haline getirebilir, bunları boncuk ya da başka aksesuarlarla süsleyebiliriz. Biz bugün sizlere açma halkasından anahtarlık yapmak için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemden bahsetmek istiyoruz. Kolay yapılması ve güzel görünümü sebebi ile açma halkasından çiçek yapmanızı tavsiye ediyoruz. Evde keyifli bir hobi çalışması denemek istiyorsanız açma halkalarını temin ettikten sonra elinize tığ ve ipi alarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 6 tane açma halkası
  • Anahtarlık kopçası
  • İstediğiniz renkte dantel ipliği
  • İpe uygun kalınlıkta bir tığ
  • Ortasına takmak için herhangi bir süs aksesuarı

Elinizde simli ip varsa açma halkası ile yapacağınız motifte bunu kullanırsanız daha dikkat çekici görünecektir. Daha renkli ve güzel bir anahtarlık yapmak için iki farklı renkte ip de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazırsa, açma halkasından anahtarlık nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçebiliriz.

  • İlk önce açma halkalarının etrafına dolgu yaparak bunları birbirine ekleyin.
  • İki ucu birleştirerek çiçek motifini oluşturun.
  • Motifin ortasındaki boşluğu da örerek doldurduktan sonra çiçek hazır.
  • İsterseniz bunun ortasına boncuk, keçe, düğme ya da başka bir süsleme yapabilirsiniz.
  • Son olarak anahtarlık kopçasını taktıktan sonra kendi tasarımınız olan bu aksesuara anahtarlarınızı takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda açma halkasından çiçek yapımı ile ilgili detaylı bilgi vermiştik. İsterseniz çiçek motifi yapmak için o yazımıza da göz atabilirsiniz. Dantel örmeye yeni başlayanlar bile hiç zorlanmadan açma halkasından çiçek motifi yapabilirler. Sonrasında iş sizin elinizdeki süsleme malzemelerine ve hayal gücünüze kalıyor.

Evde bu eğlenceli el işi çalışmasını yaparak kendiniz ve sevdikleriniz için birbirinden güzel anahtarlıklar yapabilirsiniz. Aşağıda sizlerle, açma halkasından anahtarlık yapımı ile ilgili görselleri paylaşıyoruz. Bunlardan ilham alarak siz de çok şık anahtarlıklar yapabilir dilerseniz bunları satarak ek gelir de elde edebilirsiniz.

acma-halkasi-ile-anahtarlik acma-halkasindan-anahtarlik acma-halkasindan-anahtarlik-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial