Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle açma halkalarını değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Metal içecek kutularının halkaları farklı şekilde değerlendirilmektedir. Elinizde bu tür halkalardan varsa size anlatacağımız çalışmaları yapmayı deneyebilirsiniz. Kendi tasarladığınız anahtarlığı kullanmak sizin için keyifli olabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz açma halkasından anahtarlık yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapımı için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Örgü anahtarlık modellerinin yanı sıra keçe ve eva kullanılarak yapılan tasarımlarda şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Başka bir seçenek olarak elinizdeki plastik kapak, karton ve açma halkası gibi malzemeleri kullanarak da anahtarlık yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, plastik kapaktan anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Daha kolay bir uygulama  denemek isterseniz açma halkası kullanabilirsiniz. Bu metal halkalarla yapacağınız şık anahtarlıkları kendiniz kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Açma halkası
  • İstediğiniz renk oje
  • Silikon tabancası
  • Anahtarlık halkası
  • Pense

Bunların dışında süsleme yapmak için küçük parlak taşlar, boncuk ve pul gibi süslemeler kullanabilirsiniz.

Açma Halkasından Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Elinizde bulunan açma halkası sayısına göre yapacağınız tasarım farklılık gösterebilir. Tek bir açma halkası varsa bunu oje ile istediğiniz renge boyayıp, ortasına küçük bir süsleme yapıştırabilirsiniz. İki tane açma halkası temin edebilirseniz güzel bir kalpli anahtarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; 2 tane açma halkası, istediğiniz renk oje, silikon tabancası ve küçük parlak bir süs.

  • İlk olarak açma halkalarını istediğiniz bir renkte boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra metal halkalardan birinin alt kısmına silikon sürün ve diğer halkayı V oluşturacak şekilde bunun üzerine yerleştirin.
Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
  • Silikonu sürdüğünüz yere küçük parlak bir taş veya boncuk koyarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Son olarak yaptığınız kalbin üst kısmına anahtarlık halkasını geçirin ve pense ile sıkıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra açma halkası ile kalpli anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Anahtarlarınızı takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Metal halka ile kalp oluştururken zorlanırsanız, açma halkasından kalp yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial