Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle açma halkalarını değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde kolay çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Bu şekilde açma halkalarını atmak yerine güzel bir anahtarlığa dönüştürebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse açma halkasından anahtarlık yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Elinizde bulunan kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeleri kullanarak güzel anahtarlıklar yapabilirsiniz. Bu tür malzemeleri daire, yıldız, çiçek ve kalp gibi şekillerde kestikten sonra anahtarlık halkasına takabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, eva ile anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Farklı anahtarlık modelleri ilginizi çekiyorsa açma halkası ile anahtarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken iki tane metal açma halkası temin etmek. Bu halkaları size anlatacağımız yöntemi uygulayarak kalp şeklinde yapıştırıp harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane açma halkası
  • İstediğiniz renkte oje ya da boya
  • Silikon tabancası
  • Anahtarlık halkası

Bunların dışında süsleme yapmak için küçük parlak taşlar ya da eva parçaları kullanabilirsiniz.

Açma Halkasından Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise açma halkasından anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak metal halkaları boyamakla işe başlamanız gerekiyor. Bunun için elinizdeki ojeleri kullanabilirsiniz.
  • İki açma halkasını da istediğiniz renkte boyadıktan sonra bir süre boyanın kuruması için bekleyin.
Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
  • Açma halkalarını V oluşturacak şekilde üst üste koyarak birbirine yapıştırın.
  • Bu şekilde kalbi yaptıktan sonra şık bir tasarım olmasını isterseniz ortasına parlak bir taş ya da simli eva yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra açma halkasından kalpli anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Kalbin üst kısmında bulunan boşluklardan birisine anahtarlık halkası geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Aynı yöntem ile kalpli kolye, fermuar süsü gibi aksesuarlar da yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Evde gazoz kapağı varsa bunları anahtarlık olarak değerlendirmek isterseniz, makaron anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulamayı yaparken işinizi kolaylaşmak için aşağıda açma halkasından kalp yapımı videosu paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial