Açma Halkasından Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Açma halkasından anahtarlık yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği güzel bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Tükettiğimiz içeceklerin metal kapaklarında bulunan açma halkaları ile farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bu çalışmalardan örnekleri sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Bu metal halkalardan küpe, kolye, bileklik ve kemer gibi aksesuarların yanı sıra çanta ve çeşitli dekor ürünleri de yapılmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz açma halkasından anahtarlık yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. İçtiğiniz içeceklerin açma halkalarını biriktirerek siz de bunlardan güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz. Açma halkalarından anahtarlık yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulama hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda açma halkası
  • Küçük yuvarlak halkalar
  • Anahtarlık halkası

Bu malzemelerin dışında anahtarlığı renkli olarak tasarlamak isterseniz dilediğiniz renkte bir sprey boya da kullanabilirsiniz. Açma halkalarını birbirine eklemek için kullanacağınız küçük yuvarlak halkaları ve anahtarlık halkasını hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

Açma Halkasından Nasıl Anahtarlık Yapılır?

Açma halkasından anahtarlık yapmak için özel olarak malzeme almanıza gerek yok. Elinizde eski bir anahtarlık varsa bunun ucunu çıkarıp, geri kalan parçaları anahtarlık yapmak için kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak güzel bir anahtarlığa sahip olabilirsiniz.

  • Uygulama öncesinde nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor.
  • Sonrasında küçük yuvarlak halkalar yardımı ile açma halkalarından istediğiniz kadarını yan yana veya alt alta olacak şekilde birbirine ekleyin.
  • En son yaptığınız anahtarlık ucunu da anahtarlık halkasına takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Uygulamayı yapmak için renkli açma halkalarını da kullanabilirsiniz. Bu şekilde ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır. İsterseniz bu açma halkalarının etrafını örerek kalp ya da çiçek motifli çok şık anahtarlıklar yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuk ya da metal aksesuar varsa bunları da anahtarlığı süslemek için kullanabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel anahtarlıklar tasarlayabilirsiniz. Evde kolay anahtarlık yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanız için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Açma halkalarını kullanarak evde güzel bir küpe yapmak isterseniz konu hakkındaki detaylara, açma halkasından küpe yapımı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Açma Halkasından Anahtarlık
Açma Halkasından Anahtarlık
Açma Halkasından Anahtarlık-1
Açma Halkasından Anahtarlık-1
Açma Halkasından Anahtarlık-2
Açma Halkasından Anahtarlık-2
Açma Halkasından Anahtarlık-3
Açma Halkasından Anahtarlık-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial