Açma Halkalarından Takı Yapımı

Açma Halkalarından Takı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Açma halkalarından takı yapımı hayal gücünüzü harekete geçirecek en pratik takı tasarımı çalışmalarından birisi olarak dikkatinizi çekebilir. Metal içecek kutularının açma halkaları ile çok güzel takı ve aksesuarlar yapmak mümkündür. Günümüzde birçok atık malzeme geri dönüşüm projeleri sayesinde farklı şekilde değerlendirilmektedir. Bu tür çalışmalarda en sık kullanılan atık malzemeler arasında plastik şişeler, karton kutular, plastik kapaklar ve metal açma halkaları bulunmaktadır. Bu konulardaki en pratik uygulamaları fırsat buldukça sizlerle paylaşıyoruz. Bugün de açma halkaları ile takı yapabileceğiniz en kolay takı tasarım çalışmalarından örnekleri paylaşıyoruz. Siz de açma halkası kullanarak evde küpe, kolye ve bileklik gibi takılar yapmak isterseniz ilham verici örnek çalışmalara göz atabilirsiniz.

Açma Halkasından Küpe Yapımı

Bayanların en çok kullandığı takılardan birisi de küpedir. Evde küpe yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi de açma halkasıdır. 2 tane açma halkası ve boncuklar kullanarak harika bir çift küpe yapabilirsiniz. Eskidiği için kullanmadığınız küpeler varsa bunların bağlantı halkaları ve diğer parçalarını bu çalışmayı yaparken kullanabilirsiniz. Elinizde açma halkasından küpe yapımı için gerekli malzemeler yoksa takı malzemeleri ya da hobi malzemeleri satan yerlerden gerekli malzemeleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Uzun bir sallanan küpe isterseniz birkaç tane açma halkası kullanabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde günlük yaşantınızda ve özel davetlerde kullanabileceğiniz çok güzel küpeler yapabilirsiniz.

Açma Halkasından Küpe
Açma Halkasından Küpe

Açma Halkasından Bileklik Yapımı

Açma halkalarını atmayıp biriktirerek bunlardan kendiniz ya da sevdikleriniz için harika bileklikler yapabilirsiniz. Kurdele, kumaş ya da bileklik yapımında kullanılan iplerle birleştireceğiniz açma halkalarından zevkinize ve tarzınıza uygun bir bileklik yapabilirsiniz. Bileklik yapmak için açma halkalarını yan yana düz bir şekilde sıralayabilir ya da bunları üst üste koyarak daha dikkat çekici tasarımlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz aralara boncuklar da takarak daha şık bileklikler de yapabilirsiniz. Dikkat çekici tasarımlara imza atmak isterseniz bileklik yapımında deri ya da süet de kullanabilirsiniz. Yapacağınız bilekliğin daha esnek olmasını isterseniz tasarımı oluştururken renkli lastikler kullanabilirsiniz. Bu şekilde bilekliği kolunuza daha rahat takıp çıkarabilirsiniz. Bileklik yapımında kullanacağınız malzemeler ve tasarlayacağınız model konusundaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Açma Halkasından Bileklik
Açma Halkasından Bileklik

Açma Halkasından Kolye Yapımı

Açma halkasından takı yapımı demişken kolyeyi de unutmamak lazım. Açma halkasından kolye yapımı konusunda da birçok farklı seçenek bulunmaktadır. İsterseniz açma halkalarının etrafını dantel ipi ile örerek bunları birleştirip kolye yapabilirsiniz. Bir tane açma halkasının ortasına boncuk ya da başka bir süs aksesuarı takıp bunu bir zincire geçirerek çok şık ve zarif bir kolye de yapabilirsiniz. Modern tasarımlardan hoşlanıyorsanız açma halkalarını ince bir kurdele ya da kumaş yardımı ile birbirine ekleyerek harika kolyeler yapmanız mümkün. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları da kolye yaparken kullanarak değerlendirmeniz mümkün.

Açma Halkasından Kolye Yapımı
Açma Halkasından Kolye Yapımı

Bu yazımızda açma halkalarından kolay takı yapımı hakkında uygulayabileceğiniz en pratik yöntemleri sizlerle paylaştık. Siz de paylaştığımız bu örneklerden ilham alarak evde çok güzel takılar yapabilirsiniz. İsterseniz açma halkalarından kolye, bileklik ve küpe yaparak bunları takım olarak da kullanmanız mümkün. Şık takılar yapmak isterseniz uygulama öncesinde bu metal açma halkalarını istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Bu açma halkalarından sadece kolye, bileklik ve küpe gibi takılar değil kemer, çanta ve anahtarlık gibi birçok aksesuar da yapılmaktadır. Elinizde açma halkası varsa hemen kolları sıvayarak siz de kendi özel takılarınızı tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial