A4 Kağıt ile Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

A4 kağıt ile kitap ayracı yapımı başlığı altında sizlerle en kolay kitap ayracı yapımı yöntemlerinden birini paylaşıyoruz. Farklı şekil ve boyutlarda tasarlanan ayraçlar günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Kitap okurken kaldığımız yeri unutmamak için sayfaları kıvırmak veya işaretlemek yerine kitap ayracı kullanabiliriz. Sizin de kendiniz kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek için kitap ayracına ihtiyacınız varsa aşağıda detaylarını paylaşacağımız çalışmayı denemek isteyebilirsiniz.

A4 Kağıt ile Kitap Ayracı Yapımı

Evde kalpli kitap ayracı yapmak için keçe, eva, kağıt ya da karton gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Küçük bir kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için en ideal malzeme kağıttır. Renkli A4 kağıdın her iki tarafı da renkli olduğu için bu tür çalışmalar için idealdir. Ataç şeklinde güzel bir kitap ayracı tasarlamak isterseniz size anlatacağımız uygulama bu konuda işinize yarayabilir. Kalp yerine çiçek görünümlü bir kitap ayracı tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız, çiçekli kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Kalpli kitap ayracı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Kalem
  • Makas

Elinizde başka çalışmalardan kalan renkli A4 kağıt varsa bunları kalpli kitap ayracı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

A4 Kağıt ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Kısa sürede güzel bir kitap ayracı tasarlamak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İşe ilk olarak kağıdın üzerine kalp çizerek başlamalısınız. Kitap ayracı yapmak için orta boy bir kalp çizmek yeterlidir.
  • Çizdiğiniz kalbi makas ile kenarlarını keserek çıkarın.
  • Son olarak kağıttan kalbi dikey tutarak ikiye katlayın ve makas ile bunun ortasına doğru kesik atın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra A4 kağıt ile kitap ayracı yapımı tamamdır. Bunun ortasına yaptığınız kesiğe kitap sayfasını geçirerek kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle kolay kitap ayracı yapabileceğiniz yöntemlerden birisini paylaştık. İsteseniz aynı uygulamayı istediğiniz renkte fon kartonu, keçe veya eva ile de yapmanız mümkün. Bu kolay kendin yap çalışmasını çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Evde denemek isteyenler için aşağıda A4 kağıt ile kalpli kitap ayracı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kalpli Kitap Ayracı Resimli Anlatım
Kalpli Kitap Ayracı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial