3 Boyutlu Kolay Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

3 boyutlu kolay süs yapımı sayesinde bebek ve çocuk odasında kullanmak için çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Sitemizde bu tür çalışmalardan birçok örnek bulabilirsiniz. Son dönemlerde duvar süsleri çoğulukla 3 boyutlu olarak yapılmaktadır. Bu tasarımlar daha şık ve dikkat çekici olduğu için bulut, yağmur damlası, şemsiye, uçan balon ve kalp gibi birçok figür 3 boyutlu olarak yapılmaktadır. Biz de bugün sizlerle 3 boyutlu kolay süs yapımı hakkında güzel bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Çocuk odası için bulut ve yağmur bulunan güzel bir duvar süsü yapmak isterseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Bulut yapmak için beyaz fon kartonu
 • Yağmur yapmak için mavi, sarı ve yeşil fon kartonu
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • İnce bir ip

İsterseniz bulut yapmak için beyaz fon kartonu yerine eva kağıdı da kullanabilirsiniz. Hatta bulutu simli eva ile yaparak daha şık bir süs tasarlayabilirsiniz.

3 Boyutlu Süs Nasıl Yapılır?

3 boyutlu süs yapmak dışarıdan bakıldığında zor gibi görünebilir. Oysaki uygun yöntem kullanıldığı zaman bu hiç de zor değildir. Sizinle paylaşacağımız çalışmada bulut normal bir şekilde yapılmış, sadece yağmur damlaları 3 boyutlu. Örnek çalışmada yağmur damlaları mavi, sarı ve yeşil renklerde yapılmış, Siz isterseniz başka renklerde kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak beyaz fon kartonunun üzerine kurşun kalem ile büyük bir bulut çizin. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Bulutu bu şekilde yaptıktan sonra sırada 3 boyutlu yağmur yapımı var. Bunun için 4 tane aynı büyüklükte yaprak şeklinde parça kesin. Bunları ortadan ikiye katlayın ve üzerine parmağınızla bastırarak iz çıkmasını sağlayın. Daha sonra bunlardan iki tanesini uçlarından birbirine yapıştırın.
 • Böylece elinizde iki tane yaprak şeklinde parça olacak. Bu parçalardan birinin ek yerine ipi yapıştırın ve diğer parçayı da bunu üzerine yapıştırın. Bu şekilde süs istediğiniz uzunluğa gelene kadar istediğiniz renk ve sayıda yağmur damlası yapabilirsiniz.
 • Bulutun büyüklüğüne göre 3 ya da 4 tane yağmur damlası bulunan ip şeridi hazırladıktan sonra bunların ucundaki ipi bulutun arkasına yapıştırarak tutturun.
 • Tüm bu aşamalardan sonra 3 boyutlu duvar süsü yapımı tamamdır. Bunun üst tarafına küçük bir delik açarak istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde çocuğunuzun odasını daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı yağmur damlası yerine bulut ve çiçek ya da bulut ve kalplerle de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda 3 boyutlu süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

3 Boyutlu Kolay Süs Yapımı Resimli Anlatım
3 Boyutlu Kolay Süs Yapımı Resimli Anlatım
3 Boyutlu Kolay Süs Yapımı Resimli Anlatım-1
3 Boyutlu Kolay Süs Yapımı Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial