Yüzük Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Yüzük yenileme başlığı altında sizlerle eski takılarınızı değerlendirebileceğiniz örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Çoğumuzun takı kutusunda eskidiği ya da koptuğu için kullanılmayan takılar bulunmaktadır. Kopan bir künye ve düz bir yüzüğünüz varsa bunları kullanarak şık bir yüzük tasarlayabilirsiniz. Evde taşı düşen yüzükler için de az donra bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu öneri ilginizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yüzük Yenileme

Evde takı tasarım yapmak istiyorsanız bu konuda alıştırma yapmak için ilk olarak eski takıları yenilemeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde ekstra masraf yapmadan el becerisi kazanırken, eski takıları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Koptuğu için kullanamadığınız fakat atmaya da kıyamadığınız künye ya da kolyeniz varsa bunların taşlarını yüzük süslemesi yapmak için kullanabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz çok kolay yöntemi uygulayarak siz de evde çok güzel takılar tasarlayabilirsiniz. Bu konuda tek dikkat etmeniz gereken nokta seçeceğiniz parlak taşın yüzüğe uygun boyutta olması. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir yüzük
  • Yüzüğün boyutuna uygun parlak bir taş
  • Japon yapıştırıcı

Parlak taşı metal yüzeye yapıştırmak için en ideal yapıştırıcı olan japon yapıştırıcı tercih etmelisiniz. Bu yapıştırıcıyı tüm kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Evde Yüzük Nasıl Yenilenir?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce takıların yüzeyini güzelce temizleyin ve kurulayın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından yüzük yenileme işlemine başlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip ederek kısa sürede şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

  • İlk olarak künye ya da kolyedeki parlak taşı zarar vermeden dikkatli bir şekilde yerinden çıkarın.
  • Yüzüğü üst tarafı size dönük olacak şekilde düz bir yere koyun.
  • Japon yapıştırıcı kuvvetli bir yapışkan olduğu için uygulama esnasında elinize ya da kıyafetlerinize bulaşmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Yüzüğün üzerine dikkatli bir şekilde biraz japon yapıştırıcı sürün ve bunun üzerine parlak taşı yerleştirin.

İşte tüm yapmanız gereken bu kadar. Uygulama sonrasında yeni yüzüğünüzü hemen parmağınıza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yöntemi bileklik, kolye ve küpe yenilemek için de uygulayabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda yüzük yenileme resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde ip bileklik yenilemek isterseniz daha önce paylaştığımız silikon bileklik nasıl yenilenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Yüzük Yenileme Resimli Anlatım
Yüzük Yenileme Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial