Yuvarlak Örgü Paspas Modelleri

Yuvarlak Örgü Paspas Modelleri

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/yuvarlak-orgu-paspas-modelleri/
Pinterest

Yuvarlak örgü paspas modelleri örgü örmeyi seven bayanlar tarafından tığ ya da şiş ile yapılabilmektedir. Paspas, evin içindeki boş alanları kaplayan kumaş, ip ya da daha farklı malzemelerden yapılan parçalardır. Bu parçalar sadece boş alanları kaplamakla kalmaz aynı zamanda dekor ürünü işlevi de görür. Yuvarlak ve dikdörtgen gibi klasik paspas çeşitlerinin yanı sıra değişik şekillerde yapılan paspaslar da mevcuttur. Paspas seçiminde kullanılacağı alanın boyutu dikkate alınmalıdır. Örgü paspaslar eskiden beri kullanılmakta olup günümüzde de sıkça tercih edilmektedir. Örgü ile yapılan bu parçalar daha şık ve uzun ömürlü olduğu için bayanların öncelikli tercihleri arasında yer alır. Bizim bugünkü konumuz yuvarlak örgü paspas modelleri. Bu yazımızda konu hakkında bilgiler ve en güzel modelleri sizlerle paylaşıyoruz.

Yuvarlak Örgü Paspas Nasıl Yapılır?

Örgü paspas yapımı şiş ya da tığ ile olabilmektedir. Eskiden şiş ile dilimler halinde yapılan klasik örgü paspaslar çoğunlukta iken günümüzde daha modern tasarımlar tercih edilmektedir. Tek parça halinde tığ ile yapılan yuvarlak paspas modelleri şıklıkları ile dikkat çekmektedir. Bu tarz paspasları yapmak için çoğunlukla kalın ip ve tığlar kullanılmaktadır. Tığ ile yapılan yuvarlak motiflerden istediğinizi büyük bir şekilde örerek çok güzel bir paspas yapabilirsiniz. Günümüzde yün dışında penye ip gibi kalın ip çeşitleri de kullanılmaktadır. Yapımı daha kolay olduğu için çoğunlukla tığ ile yuvarlak paspas örülmektedir. Bunun yanında şiş ile örülen oldukça güzel yuvarlak paspas modelleri de bulunmaktadır. Yuvarlak paspas yapımında tek renk ip kullanabileceğiniz gibi farklı renkte ipler de kullanmanız mümkün.

Yuvarlak paspaslar banyoda da kullanılabilen parçalardır. Banyo için yapacağınız paspaslar normalden daha küçük boyutta olmalıdır. Sakallı ip kullanarak yapacağınız yuvarlak paspas banyonuzun dekorunu daha şık bir hale getirmeye yardımcı olacaktır. Çocuk odası için yapacağınız yuvarlak paspaslarda kuş ve kedi gibi sevimli figürler kullanabilirsiniz. Yuvarlak paspas sadece kapı eşiklerinde değil salonda orta sehpanın altına da serilerek kullanabilir. Evin her odasına tığ ya da şiş ile istediğiniz renk ve modelde paspas yapmanız mümkün. Evde sıkılmadan vakit geçirirken aynı zamanda şık bir dekor ürününe sahip olmak isterseniz siz de paspas örmeyi düşünebilirsiniz. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yuvarlak örgü paspas modelleri arasından beğendiğinizi dilediğiniz renkte yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir