Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı

Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yün keçe toplarından tırtıl yapımı okul öncesi çocukların hoşuna gidecek bir el işi çalışmasıdır. Küçük çocuklar boyama ve yapıştırma çalışmalarından keyif aldıkları için bu tür uygulamalar okul öncesi etkinliklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kağıt, pamuk ya da yün keçe topu gibi malzemelerle çocuklar farklı çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalardan örnekleri okul öncesi kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün de sizlere yün keçe toplarından tırtıl yapımından bahsetmek istiyoruz. Evde çocuğunuzla birlikte bu çalışmayı yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı

Yün keçe toplarından tırtıl yapımı çok kolay olduğu için 3 yaş ve üzeri çocuklar bu el işi çalışmasını rahatlıkla yapabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renklerde yün keçe topları
  • 1 tane ahşap mandal ya da dondurma çubuğu
  • Yapıştırıcı
  • Küçük oyuncak gözler

Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde paketler halinde yün keçe topları satılmaktadır.

Yün Keçe Toplarından Nasıl Tırtıl Yapılır?

Sevimli bir tırtıl yapmak için yün keçe topları ve bunların yapıştırılacağı bir zemin gerekmektedir. Bunun için mandal ve dondurma çubuğu gibi ahşap malzemelerin yanı sıra karton da kullanılabilir. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Yapıştırıcıyı ahşap çubuk ya da mandalın üzerine sürün.
  • Daha sonra yapışkanın üzerine yün keçe bastırarak güzelce tutturun.
  • İlk baştaki yün keçe topunun üzerine oyuncak gözleri yapıştırın. Oyuncak göz yerine isterseniz boncuk ya da yapışkanlı eva da kullanabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra tırtıl yapımı tamamlanmış oluyor.

İsterseniz yeşil bir fon kartonuna yaprak çizerek bunu tırtılın ağız kısmına yapıştırabilirsiniz. Tırtıl yapımında mandal kullandıysanız yaprağı mandala da tutturabilirsiniz. Ayrıca mandalla yapacağınız sevimli tırtılı perdeye ya da başka bir yere tutturarak çocuğunuzun odasının dekoru için de kullanmanız mümkün. Bu tür çalışmalar sayesinde çocuğunuz evde sıkılmadan vakit geçirirken yeni bir şeyler öğrenmenin de tadını çıkarabilir. Okul öncesi çocuklar için kolay tırtıl yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olabilmeniz için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa diğer okul öncesi el işi çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı
Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı
Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı-1
Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı-1
Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı
Yün Keçe Toplarından Tırtıl Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial