El İşleri

Yün İpten İki Renkli Ponpon Yapımı

Yün İpten İki Renkli Ponpon Yapımı

Yün ipten iki renkli ponpon yapımı elinizdeki artık ipleri değerlendirmenin en eğlenceli yollarından birisidir. Yün ile örgü örmeyi seven bayanların elinin altında çeşitli renklerde artık ipler bulunabilir. Bu artık iplerin ortalıkta yayıntı yapması yerine eviniz için güzel bir dekor ürünü olmasını isterseniz sizlerle paylaşacağımız bu çok kolay çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Evde doğum günü, yıl başı gibi özel günler için kutlama yapacağınız zaman rengarenk ponponlar yaparak ortama bir farklılık katabilirsiniz. İki renkli ponpon yapma fikri size cazip geldi ise aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane istediğiniz renkte yün ip
  • Ponpon yapımında kullanmak için 1 tane ortası delik karton
  • Makas

Yün İpten İki Renkli Ponpon Nasıl Yapılır?

Ponponu yapmaya başlamadan önce kartondan ortası delik yuvarlak bir parça yapmanız gerekiyor. Bunun için yapmak istediğiniz ponponun boyutuna uygun herhangi bir yuvarlak nesneyi kullanabilirsiniz. ( çay tabağı, çorba kasesi gibi ) Örneğin bir çorba kasesini kartonun üzerine koyarak bunun etrafından kalem ile geçerek bir yuvarlak çizebilir daha sonra bunu makas ile kesebilir ve sonrasında bir çay bardağını tam bu yuvarlağın ortasına ters bir şekilde koyarak merkeze de küçük bir daire yapabilirsiniz. Ortadaki küçük daireyi makas yardımı ile keserek çıkardıktan sonra ponpon yapımında kullanacağınız yuvarlak karton hazır. Şimdi iki renkli ponpon yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak iplerden bir tanesini kartona dolayın. Kartonun üzeri tamamen bu ip ile kaplandıktan sonra diğer ipe geçin. Onu da kartona sıkı bir şekilde sarın.
  • Daha sonra sarmış olduğunuz ip halkasının geniş kenarına makası dikkatlice sokun ve tüm ipleri bu şekilde kesin.
  • Yuvarlak kartonun ortasındaki boşluktan ipleri yavaşça çekip çıkarın ve elinizle ponpona son şeklini verin. Makas yardımı ile arada kalan ip çıkıntılarını da kestikten sonra iki renkli ponpon kullanıma hazır.

Dilerseniz aynı uygulamayı iki değil de daha fazla yün ip ile yaparak rengarenk bir ponpon tasarlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ponpona göz ve ağız yaparak bunu çocuk odasının dekoru için kullanabilirsiniz. Ponpondan paspas ya da başka dekoratif ürünler yapmak istediğinizde de bu yöntemi uygulayarak birbirinden güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Bu kolay çalışmayı yapmayı düşünenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda yün ipten iki renkli ponpon yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimdeki adımları uygulayarak siz de hiç zorlanmadan iki renkli ponpon yapabilirsiniz.

Yün İpten İki Renkli Ponpon Yapımı Resimli Anlatım

Yün İpten İki Renkli Ponpon Yapımı Resimli Anlatım

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top