Yün İple Elbise Askısı Süsleme

Yün İple Elbise Askısı Süsleme

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/yun-iple-elbise-askisi-susleme/
Pinterest

Yün iple elbise askısı süsleme tığ ile örgü örebilen herkesin rahatlıkla yapabileceği bir uygulamadır. Hepimizin giysi dolabında birçok elbise askısı bulunur. Bu askıların basit görünümleri bazen gözümüze batar ve bunları daha şık bir hale getirmek isteyebiliriz. Ahşap elbise askıları boya ile renklendirilerek ya da kumaş ile kaplanarak daha şık bir görünüme kavuşturulabilir. Daha ince olan tel askılar ise boncuk ile süslenerek güzel bir tasarım yapılabilir. Bu tarz çalışmaları daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise bu askıları yün ip ile kaplayabileceğiniz pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Tığ ile örgü örmeyi seviyorsanız bu el işi çalışmasını keyif alarak yapabilirsiniz. Yün iple elbise askısı süslemek isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte yün ip
  • Tığ
  • İnce bir elbise askısı
  • Makas

Yün İple Elbise Askısı Nasıl Süslenir?

Yün iple elbise askısı süslemek tığ ile örgü örmeye yeni başlayanların da rahatlıkla uygulayabileceği bir çalışmadır. Burada amaç askıyı yün ip ile kaplamaktır. İp ile sıkı bir şekilde yapacağınız dolgular sayesinde elbise askısını farklı bir görünüme kavuşturmanız mümkün.

  • İlk olarak iplerden bir tanesini alın ve askının başlangıç yerinden itibaren bunun üzerine sık iğne yapmaya başlayın. ( Tığa ipi dolamadan tek seferde ipi çekin. )
  • Bu şekilde 5 ya da 6 tane sık iğne ördükten sonra diğer ipe geçin. Onunla da aynı sayıda sık iğne örün.
  • Askının bir ucundan diğer  ucuna kadar bu şekilde geldikten sonra yukarıdaki kanca kısmını da aynı şekilde örerek kaplayın.
  • Uygulamanın sonunda elinizde rengarenk yünlerle kaplanmış güzel bir askı olacaktır. Kendi tasarımınız olan bu elbise askısını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elinizde başka çalışmalardan kalan artık yün ipler varsa bunları da elbise askısı süslemek için kullanmanız mümkün. Eğer tığ ile örgü örmeyi bilmiyorsanız aynı uygulamayı yün ipleri askıya dolayarak da yapabilirsiniz. Alttan askının görünmemesine dikkat ederseniz ortaya güzel bir tasarım çıkacaktır. Bu önerimizi denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, yün iple elbise askısı süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz.

Yün İple Elbise Askısı Süsleme
Yün İple Elbise Askısı Süsleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir