Yumurta Kolisinden Oyuncak Sandık Yapımı

Yumurta Kolisinden Oyuncak Sandık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kolisinden oyuncak sandık yapımı çocukların evde keyif alarak ve zorlanmadan yapacağı bir uygulamadır. Projeyi uygulamak için yumurta kartonu ve boya dışında başka bir malzeme lazım olmadığı için herhangi bir harcama yapmanıza gerek kalmayacaktır. Kahvaltılarımızın vazgeçilmez gıdası olan yumurta hepimizin mutfağında bulunur. Yumurtayı tükettikten sonra geriye kalan karton kutuyu ise çoğumuz çöpe atıyoruz. Oysa ki yumurta kolisi şekil olarak çocuklara oyuncak yapmak için oldukça ideal bir malzemedir. Daha önceden sizlerle yumurta kolisinden oyuncak yapımı ile ilgili farklı projeler paylaşmıştık. Bugün paylaşacağımız örnek uygulamada da yumurta kolisi biraz boya ile oyuncak bir sandığa dönüşüyor. Çocuğunuzla birlikte evde oyuncak sandık yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane 6’lı yumurta kolisi
  • Kahverengi ve sarı guaj boya
  • Düğme ya da ona benzer küçük aksesuarlar
  • Yapışkan

Yumurta kolisinden oyuncak sandık yapmak için kullanacağınız kartonun kapağını çıkarmayın. Bu kapak sandık kapağı işlevi görecek.

Yumurta Kolisinden Oyuncak Sandık Nasıl Yapılır?

Yumurta kolisinden oyuncak sandık yapmak için uygulamanız gereken basit birkaç adım var. Bunları yaptığınız zaman ortaya güzel bir minyatür sandık çıkacaktır. Şimdi bu güzel projeyi uygulamak isteyenler için detaylı anlatıma geçiyoruz.

  • İlk önce yumurta kolisinin dışını komple kahverengiye boyayın. Kartonun iyice kapanması için gerekirse 2 kat boya sürün.
  • Kahverengi boya kuruduktan sonra kolinin kapağını kapatın ve 2 kenardan sarı boya ile şerit yapın.
  • Boyanın kurumasını bekleyin ve sonrasında şeritlerin üzerine düğme ya da başka aksesuar yapıştırarak süsleme yapın. Bunun yerine isterseniz boya ile de süsleme yapmanız mümkün. Elinizde şerit görünümünde yapışkanlı kağıt varsa bunları da sandığın üzerine yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamaların ardından oyuncak sandık yapımı tamamlanmış oluyor, çocuğunuza oynaması için verebilirsiniz. İsterseniz bu minyatür sandığı biraz daha şık hale getirerek evinizde dekor ürünü olarak da kullanabilirsiniz.

Yumurta kolisinden oyuncak sandık yapmak isteyenler için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Bu örnekte orjinal bir görünüm olması için zemin kahverengiye boyanmış ve sarı renkte şerit oluşturulmuş. Siz isterseniz farklı renkler kullanarak ortaya daha güzel bir tasarım da çıkarabilirsiniz.

Yumurta Kolisinden Oyuncak Sandık Yapımı
Yumurta Kolisinden Oyuncak Sandık Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial