Genel

Yumurta Kolisinden Dikiş Kutusu Yapımı

Yumurta Kolisinden Dikiş Kutusu Yapımı

Yumurta kolisinden dikiş kutusu yapımı, dikiş dikmeyi seven bayanların çok hoşuna gideceğini tahmin ettiğimiz bir kendin yap çalışması. Her bayanın iğne iplik gibi dikiş malzemeleri koyacağı bir kutuya ihtiyacı vardır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz kolay ve keyifli uygulama sayesinde siz de kendi tasarımınız olan bir dikiş kutusuna sahip olabilirsiniz.

Yumurta kolisinden dikiş kutusu nasıl yapılır? diye merak edenlere bu konuda farklı önerilerimiz var. 6’lı ya da 12’li küçük kapaklı yumurta kolisine birkaç basit işlem uygulayarak çok güzel bir dikiş kutusuna dönüştürebilirsiniz. Bunun için kullanacağınız malzeme elinizdeki imkanlara ve el becerilerinize göre değişebilir.

Dikiş dikmeyi biliyorsanız yumurta kolisinin içine küçük bir kumaştan yastık şeklinde parça dikip bunun içini elyaf veya pamuk ile doldurabilirsiniz. Bu şekilde iğneleri koymak için özel bir yer yaparken, kutunun güzel görünmesini de sağlayabilirsiniz. Kapağını da kumaş ve kurdele ile zevkinize göre süsleyebilirsiniz.

Dikiş dikmeyi bilmeyenler, yumurta kolisinin iç tarafını desenli kumaş ya da kağıt ile kaplayabilirler. Kapağa da aynı kumaştan kaplama yaptığınızda harika bir dikiş kutunuz olacaktır. Elinizde başka çalışmalardan artan renkli keçe parçaları bulunuyorsa bunları da koliyi kaplamak ve süsleme yapmak için kullanabilirsiniz.

Yumurta kolisini istediğiniz renkte boyayarak da aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Yumurta kolisinin içini ve dışını aynı veya farklı renklere boyayarak, çok orjinal bir dikiş kutusu yapmanız mümkün.

Yumurta kolisinden dikiş kutusu yapımı için elinizde bulunan boncuk ve parlak taşlardan da faydalanabilirsiniz. Bunları kartonun iç ve dış bölümlerine yapıştırdığınızda ortaya çok güzel bir iş çıkarabilirsiniz.

Resim yapma yeteneğinize güveniyorsanız yumurta kolisine desen çizip, boyayarak da kendi dikiş kutunuzu yapabilirsiniz. Kumaştan ya da keçeden gül yapmayı biliyorsanız dikiş kutusunu süslemek için bunlardan yapabilirsiniz.

Yumurta kartonundan dikiş kutusu yapmak çok kolay bir uygulamadır. Kağıt, keçe, kumaş, boya, boncuk, pul gibi birçok süs malzemesini bu çalışmada kullanabilirsiniz. ok yer kaplamayan bu küçük ve dekoratif kutuyu yatak odanızda istediğiniz yere koyabilirsiniz. Bu yazımızda paylaştığımız önerilerden ilham alarak siz de bu güzel geri dönüşüm çalışmasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Dikiş Kutusu

Dikiş Kutusu

Yumurta Kolisinden Dikiş Kutusu

Yumurta Kolisinden Dikiş Kutusu

Yumurta Kolisinden Dikiş Kutusu Yapımı

Yumurta Kolisinden Dikiş Kutusu Yapımı

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

Dekorasyon, El İşleri, Geri Dönüşüm ve Hobi gibi konularda paylaşımlar yapan haber portalı

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top