Yumurta Kartonundan Yapılan Dekoratif Ürünler

Yumurta Kartonundan Yapılan Dekoratif Ürünler
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kartonundan yapılan dekoratif ürünler son dönemlerde en popüler geri dönüşüm uygulamaları arasında bulunmaktadır. Yumurta kartonlarından çiçek, çerçeve, çocuklar için oyuncak gibi birçok değişik uygulamalar yapılmaktadır. Sizlerle bu tür ilham verici projeleri fırsat buldukça paylaşıyoruz. Bugün de evinizin dekorunda farklılık oluşturmak için ilham alabileceğiniz çok güzel geri dönüşüm uygulamalarından örnekleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Hepimizin mutfağında bulunan yumurtaların kolilerini nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında fikir sahibi olmak isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Sehpa Yapımı

Yumurta kartonundan sehpa yapımı için çok sayıda yumurta kolisine ihtiyaç vardır. Bu kartonları büyük bir küp oluşturacak şekilde iç içe geçirin. Bu şekilde 4 tane büyük küp oluşturduktan sonra bunları birleştirerek kare şeklinde büyük bir küp oluşturun. Bunun üzerine uygun boyutta bir cam yerleştirdiğinizde salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz orjinal bir orta sehpaya sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde büyük bir küp yapıp, üzerine cam yerleştirmeden bunu da dekoratif puf olarak kullanabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Çöp Kutusu Yapımı

Hayal gücünüzü kullanarak ortaya harika tasarımlar çıkarabileceğinizi kanıtlayan bir başka geri dönüşüm projesi de, yumurta kartonundan çöp kutusu yapımıdır. Bunun için 4 tane yumurta kolisi, yapıştırıcı ve 4 tane de tekerlek gerekiyor. İlk olarak yumurta kartonlarını köşelerinden birbirine yapıştırın. Sürdüğünüz yapışkan kuruduktan sonra bunu ters çevirin ve tekerlekleri takın. Tüm bu aşamalardan sonra çöp kovasını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu çöp kovası kartondan olduğundan içine sadece peçete ve karton gibi çöpleri atabilirsiniz. Böyle bir çöp kovasını çalışma odanızda ya da çocuk odasında rahatlıkla kullanmanız mümkün. Daha güzel bir tasarım olması için isterseniz yapıştırmadan önce kartonları boya ile renklendirebilirsiniz. Elinizde tekerlek yoksa sabit duran bir çöp kovası da yapabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Avize Yapımı

Yumurta kartonundan avize yapımı ile evinizin balkonunda ya da bahçenizde güzel bir ışıklandırma yapabilirsiniz. İsterseniz evinizin salonu ya da oturma odasında kullanmak için de böyle bir avize yapmayı düşünebilirsiniz. Böyle orjinal bir ışıklandırma mutfak için de idealdir. Bu projeyi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey 5 tane yumurta kartonu ve yapıştırıcı. Yumurta kartonlarını oldukları gibi kullanabilir ya da boyayarak istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Yumurta kartonlarını kenarlarından birbirine yapıştırın. Daha sonra bir tanesini de en üste yapıştırın ve bunun üzerine lamba geçecek kadar bir delik açın. Yapışkan kuruduktan sonra avizeyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Yapılan Dekoratif Ürünler
Yumurta Kartonundan Yapılan Dekoratif Ürünler

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial