Yumurta Kartonundan Telefon Standı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay telefon standı yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Telefonu daha rahat kullanmak için telefon standına ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Kağıt ya da karton gibi malzemeler kullanarak evde telefon standı yapılmaktadır. Biz bugün sizlerle yumurta kartonundan telefon standı yapımı başlığı altında çok kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının devamını aşağıda bulabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Telefon Standı Yapımı

Evde telefon standı yapımı için farklı malzeme ve yöntemler kullanılmaktadır. Tuvalet kağıdı rulosu ya da boş karton kutularla evde telefon standı yapılmaktadır. Evinizde atılmayı bekleyen yumurta kartonu varsa bununla da güzel bir stand yapabilirsiniz. Bu şekilde sağlam ve rahat kullanabileceğiniz bir telefon standına sahip olabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Telefon Standı
Yumurta Kartonundan Telefon Standı

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta Kartonu
  • Falçata
  • Makas

Yumurta Kartonundan Telefon Standı Nasıl Yapılır?

Telefon standı yapmak için 6’lı yumurta kartonu yeterlidir. Elinizde renkli yumurta kartonu varsa bunu kullanarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir telefon standı yapabilirsiniz.

  • Yumurta kartonunu düz bir yere alın ve telefonu üzerine koyarak ölçü alın.
  • Daha sonra gerekli olan kısımları falçata yardımı ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde telefon standını yaptıktan sonra kenarlardaki çıkıntıları makas yardımı ile keserek düzeltin.

Tüm bu aşamaların ardından telefon standı yapımı tamamlanmış oluyor. Telefonunuzu üzerine yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı yöntemi tablet standı yapmak için de uygulayabilirsiniz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda yumurta kartonundan telefon standı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde dokunmatik ekran kalemi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız akıllı telefon için dokunmatik ekran kalemi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Telefon Standı Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kartonundan Telefon Standı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial