Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür tabak yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde değerlendirilmeyi bekleyen yumurta kartonu bulunmaktadır. Bu kartonlar makas ile kesilerek çok güzel çiçekler yapılmaktadır. Bunun dışında yumurta kartonu ile civciv, tavşan ve daha birçok hayvan figürü yapılabilir. Bu yuvarlak kartonun üzerine ip sarılarak çok güzel dekoratif sepetler de yapmak mümkündür. Biz de bu çalışmalara ek olarak sizlerle yumurta kartonundan minyatür tabak yapımı paylaşıyoruz.

Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı

Evde minyatür tabak yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Yuvarlak olan plastik kapları makas ile keserek bunların alt tarafı ile sevimli tabaklar yapabilirsiniz. Bu konuda fikir sahibi olmak isterseniz, milkshake kabı ile minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde bu tür bir malzeme yoksa minyatür tabak yapmak için yumurta kartonu da kullanabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak yumurta kartonu ile çorba kasesi, servis tabağı ve yemek tabağı yapabilirsiniz. Yaptığınız tabakları oje ya da akrilik boya ile boyayarak daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • Boyamak için oje veya akrilik boya

Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Nasıl Yapılır?

Yumurta kartonu ve diğer malzemeler hazır ise minyatür çorba kasesi, yemek tabağı ve servis tabağı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yumurta kartonunun yuvarlak kısımlarından 2 tanesini falçata ve makas yardımı ile kesin.
  • Yemek tabağı yapmak için yuvarlak kartonun üst kısmından makas ile keserek tabak boyutuna gelmesini sağlayın.
  • Çorba kasesi yapmak için ise yuvarlak kartonu üst kısmından kestikten sonra içine hafifçe bastırarak kase şekli verin.
Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kartonundan Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
  • Servis tabağını yapmak için yumurta kartonundan düz bir parça keserek bunun üzerine kalem ile bir daire çizin.
  • Çizgilerin etrafından makas ile keserek servis tabağını yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra yumurta kartonundan tabak yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli tabakları çocuğunuzun oyuncak evinin mutfağında kullanabilirsiniz. Evde Barbie bebek için minyatür mutfak eşyaları yaparken de bu kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial