Yumurta Kartonu ile Tablet Standı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kartonu geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu kartondan rengarenk çiçekler yaparak evde harika dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Yumurta kartonunu kumaş ile kaplayarak bunu güzel bir dikiş kutusuna dönüştürebilirsiniz. Biz de size bu konuda ilham vermek için yumurta kartonu ile tablet standı yapımı başlığı altında kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Kolay yapacağınız ve rahat kullanacağınız bir tablet standına ihtiyacınız varsa uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yumurta Kartonu ile Tablet Standı Yapımı

Tablet standı sayesinde tableti elinize almadan rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Sizinde kullanışlı bir tablet standına ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Stand yapımında kullanılacak olan malzemenin tabletin ağırlığını taşıyacak yapıda olması gerekiyor. Bu anlamda karton işinize yarayabilir. Evde boş yumurta kartonu varsa tablet standı yapımında bunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem masraf yapmaktan kurtulabilir hem de yumurta kartonunu değerlendirebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada renkli yumurta kartonu kullanılmış. Siz de boyasız yumurta kartonu varsa bunu isterseniz boyayarak renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Falçata
  • Makas

Yumurta Kartonu ile Tablet Standı Nasıl Yapılır?

Yumurta kartonu ve diğer malzemeler hazır ise tablet standı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Yumurta kartonunu falçata yardımı ile tabletin boyutuna uygun şekilde kesin.
  • Kenarlarda kalan çıkıntı kartonları da makas ile keserek düzeltin.

Tüm bu aşamalardan sonra tablet standı yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine elinizdeki malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda karton tablet standı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay telefon standı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız yumurta kartonundan telefon standı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yumurta Kartonu ile Tablet Standı Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kartonu ile Tablet Standı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial