Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Videolu Anlatım

Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Yıldızlı kalem süsü yapımı videolu anlatım sayesinde siz de evde çocuğunuz için güzel bir kalem başlığı yapabilirsiniz. Hatta bu eğlenceli çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çocuklar sevimli süsleri sevdikleri için yıldız şeklinde bir kalem süsü kullanmak hoşlarına gidebilir. Eğer çocuğunuz makas kullanabilecek kadar büyükse bu kendin yap çalışmasını tek başına da yapabilir. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Videolu Anlatım

Evde eva ile kalem süsü yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Biz size bu yöntemlerden en kolay olanını tavsiye ediyoruz. Bir kartona yıldız, çiçek ya da kalp gibi tek parça bir figür çizip bunu makas ile keserek kalıp çıkarın. Bu kalıbı düz, simli ya da desenli evanın üzerine koyarak kalem ile etrafından geçin. Sonrasında bunu makas ile keserek şekli çıkarın. Bu şekilde kalem başlığını yaptıktan kalemi geçirmek için bunun üzerine makas ile iki tane kesik yapın. Bu aşamaları dikkatli bir şekilde yaptığınızda ortaya güzel bir kalem süsü çıkacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe ilk olarak aşağıdaki malzemeleri temin etmekle başlamalısınız.

Yıldızlı Kalem Süsü
Yıldızlı Kalem Süsü

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Yıldız kalıbı
  • Kalem
  • Makas

Kalem başlığı yapmak için düz, simli ya da desenli her türlü eva kullanılabilir.

Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı

Uygulamanın yapımında eva yerine istediğiniz renkte fon kartonu veya keçe de kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan artık eva, keçe ya da fon kartonu varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

  • İlk olarak kartonun üzerine istediğiniz boyutta bir yıldız çizmekle işe başlayın.
  • Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde keserek yıldız kalıbını hazırlayın.
  • Yapmış olduğunuz yıldız kalıbını evanın üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Bu şekilde yıldızlı kalem süsünü yaptıktan sonra bunu ortadan ikiye katlayarak makas ile 2 tane küçük kesik yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra kalem süsü yapımı tamamdır. Yaptığınız kesiklerden kalemi geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde bu güzel çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız eva ile yıldızlı kalem süsü yapımı videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Kalem başlığını keçe ile yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız keçeden kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial