Yıldızlı Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Yıldızlı Kalem Süsü Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle yıldızlı kalem süsü nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Okula yeni başlayan çocuklar kalem süsü kullanmayı severler. Okul çağında çocuğunuz varsa evde onun için kalem süsü yapmayı deneyebilirsiniz. Yıldız şeklinde bir kalem süsünü çocuklar severek kullanacaklardır. Evde yıldızlı kalem süsü yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yıldızlı Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Evde yıldızlı kalem süsü yapmak için karton, keçe ya da eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Evayı kesmek ve şekil vermek daha kolay olduğu için bu malzemeyi kullanabilirsiniz. Yıldızlı kalem süsü yapmak için istediğiniz renkte düz ya da desenli eva, kurşun kalem, makas, kırmızı eva ile ile yapılmış 2 tane minik kalp ve yapıştırıcı gerekmektedir. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva ya da keçe parçaları varsa bunları kalem süsü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Yıldızlı Kalem Süsü Nasıl Yapılır-1
Yıldızlı Kalem Süsü Nasıl Yapılır-1

Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı

Uygulamayı yaparken kolaylık olması için bir kartona yapmak istediğiniz kalem süsüne uygun boyutta yıldız çizin. Bunu makas ile keserek kalıp çıkarın. Çıkardığınız yıldız kalıbını evanın üzerine yerleştirerek etrafından kalem ile geçin. Çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde geçerek kesin. Bu şekilde kalem süsünü yaptıktan sonra bunu ortadan ikiye katlayıp makas ile 2 tane küçük kesik yapın. Bu kesiklerden kalem geçeceği için küçük olmaları gerekmektedir. Son olarak eva ile yaptığınız minik kalpleri yıldızın üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Evde yıldızlı kalem süsü yapımı bu şekilde olup aynı uygulama keçe ya da fon kartonu ile de yapılabilir. Süsleme yapmak için farklı malzemeler de kullanılabilir. Kalem süsü yapımında yıldız yerine başka figürler de tercih edebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda yıldızlı kalem süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kalem süsünü başka bir malzeme ile yapmak isterseniz ponpon ile kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Yıldızlı Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial