Yıldız Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle yıldız sticker yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sticker okul malzemeleri süslemesinin yanı sıra dekoratif süs olarak da kullanılmaktadır. Kağıt ya da farklı yapıdaki malzemelerden yapılmış olan stickerlar sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Sizin de böyle bir süslemeye ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda eva ile yıldız sticker yapımını paylaşıyoruz.

Yıldız Sticker Yapımı

Evde yıldız sticker yapmak için kağıt ya da eva kullanabilirsiniz. Eva kolay kesilebilmesi ve şık görünümü ile bu tür uygulamalar için ideal bir malzemedir. Sizin tek yapmanız gereken kullanacağınız malzemeye ve yapacağınız yıldızın boyutuna karar vermek. Yapacağınız yıldızların aynı boyutta olmasını istiyorsanız bir kartona yıldız kalıbı çıkararak bunu kullanabilirsiniz. Elinizde yıldızlı şekilli delgeç varsa uygulamanın yapımında bunu da kullanabilirsiniz. Eva ile yapacağınız stickerları okul malzemelerini süslemek ya da dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa yıldız yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Yıldız Sticker
Yıldız Sticker

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Çift taraflı bant

Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız çift taraflı bant kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Yıldız Sticker Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise yıldız sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Yapışkanlı evanın kağıt olan tarafına yıldız kalıbını yerleştirin ve etrafından kalem ile çizin.
  • Daha sonra makas ile keserek yıldızı çıkarın.

Bu şekilde yıldızı yaptıktan sonra arkasındaki kağıdı çıkararak stickerı istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı eva yerine renkli kağıt ile de yapabilirsiniz. Kağıt ile yıldız sticker yapmak isterseniz yıldızı çizdikten sonra üzerine koli bandı yapıştırın ve kenarından makas ile keserek çıkarın. Bu şekilde yapacağınız sticker daha parlak ve dayanıklı olacaktır. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda evadan yıldız sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız iç malzeme ile sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yıldız Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Yıldız Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial