Yelpaze Çiçek Yapımı

Yelpaze Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yelpaze çiçek yapımı çok kolay bir kendin yap uygulaması olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Özel günlerde evimizin dekorunu daha güzel bir hale getirmek için farklı süslemeler kullanırız. Kağıt süslemeler daha şık göründüğü ve kolaylık sağladığı için çoğumuz bu tarz süsleri tercih ederiz. Rengarenk kağıt süsler ile evimizde yapacağımız kutlamaya uygun bir atmosfer oluşturabiliriz. Bugün sizlerle paylaşacağımız kolay el işi çalışması sayesinde evde kağıttan süslemeler yapabilirsiniz. Çiçek süslemelerde sıkça kullanılan bir figür  olduğu için bugün sizlerle kağıttan yelpaze çiçek yapımını paylaşmak istiyoruz. Siz de bu projeyi evde denemek isterseniz aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Makas
  • Silikon yapıştırıcı
  • Çiçeklerin ortası için beyaz ya da farklı renkte el işi kağıdı

Yelpaze Çiçek Nasıl Yapılır?

Yelpaze çiçek yapmak çok fazla el becerisi gerektirmediği için evde hiç zorlanmadan harika kağıt çiçekler yapmanız mümkün. Sizin tek yapmanız gereken çiçekleri ne renk istediğinize karar vermek. Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede yelpaze çiçek yapımını tamamlayabilirsiniz. Elinizde güzel desenli paket kağıtları varsa bunları da çiçek yapmak için kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak el işi kağıdından iki tane dikdörtgen parça kesin.
  • Bunları ince bir şekilde bir içe bir dışa doğru katlayarak dikkatli bir şekilde kıvırın.
  • Her ikisini de kıvırdıktan sonra kağıtları hafifçe açtırarak yelpaze şekline getirin.
  • Çiçek yapabilmek için bu iki yelpazeyi birleştirmeniz gerekiyor. İşlemi rahat uygulayabilmek için bunların alt tarafından bir katını makas yardımı ile kesin.
  • Sorasında kestiğiniz yerlerden silikon ile güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde çiçeği yaptıktan sonra diğer el işi kağıdından yuvarlak bir parça kesin. Bunu da yapışkan ile çiçeğin ortasına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu şekilde istediğiniz renk ve boyutta kağıt çiçekler yaparak özel günlerde evinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Uygulamayı yapmak için katlanabilir yapıda her türlü kağıdı kullanmanız mümkün. Çiçeği daha şık bir şekilde tasarlamak için ortasına küçük parlak taşlardan yapıştırabilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda yelpaze çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın tüm detaylarını resimli anlatımdan inceleyerek siz de çok güzel çiçekler yapabilirsiniz.

Yelpaze Çiçek Yapımı

Yelpaze Çiçek Yapımı

“Yelpaze Çiçek Yapımı” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın