Yazlık Tişört Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Yazlık tişört yenileme dikiş dikmeden yapılan kolay bir çalışma olduğu için herkes zorlanmadan yapabilir. Daha önceden de sizlerle evde yazlık tişörtlerinizi yenileyebilmeniz için bazı pratik uygulamalar paylaşmıştık. Bugünkü uygulama hayal gücünün tasarıma şık bir şekilde yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Evde kullanmadığınız fakat atmaya da kıyamadığınız tişörtleriniz varsa sizlerle paylaşacağımız örnek projeyi uygulayarak bunu tekrar severek kullanabilirsiniz. Uygulamanın ne kadar kolay olduğunu öğrenmek isterseniz gerekli malzemeleri temin ettikten sonra hemen işe girişebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tişört
  • Kalem
  • Makas

Yazlık Tişört Nasıl Yenilenir?

Sizlere anlatacağımız uygulamada beyaz ve yuvarlak yakalı bir tişört birkaç küçük değişiklik yapılarak V yaka ve püsküllü askıları olan harika bir tişörte dönüşmüş. Şimdi isterseniz bu güzel uygulamanın nasıl yapıldığına göz atalım. Yazlık tişört yenilemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

  • İlk olarak tişörtü güzelce masanın üzerine serin.
  • Makas ile yakasındaki lastik kısmını dikkatli bir şekilde kesin.
  • Daha sonra kalem ile yakayı V şeklinde çizin ve makasla kesin. ( V yakanın derinliğini kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. )
  • Buradan sonrasında biraz dikkatli hareket ederek önce tişörtün kollarındaki lastikli kısımları kesin. Ardından makas yardımı ile koldaki parçaları ince püsküller halinde kesin.
  • Askılı tişört yapmak için püskülleri yakaya 1 ya da 2 parmak mesafeden yapmanız yeterlidir.
  • Her iki kola da aynı işlemi uygulayarak püskül yaptıktan sonra tasarımı size ait olan bu güzel tişörtü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulamayı yazlık tunikleriniz üzerinde deneyerek onları çok güzel bir plaj elbisesine dönüştürebilirsiniz. Bu projede aynı anda hem tişörtün yakası hem de kolu değiştirildiği için bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. İsteyenler tişörtü biraz kısaltarak bunun bel kısmını kestikten sonra buralara da püskül yapabilirler. Bu konudaki tercihi sizin zevkinize bırakıyoruz.

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız yazlık tişört yenileme resimli anlatım uygulamayı yaparken çok işinize yarayabilir. İsterseniz sizlere anlattığımız tasarımı kendi zevkinize göre biraz değiştirerek ortaya farklı bir model de çıkarabilirsiniz. Her renk tişört ile yapabileceğiniz bu çalışmayı kız çocuklarının tişörtlerine de uygulamanız mümkün. Son dönemlerde püsküllü tişört modelleri çok popüler olduğu için genç kızı olan anneler onların tişörtlerini yenilemek için bu güzel uygulamayı yapabilirler.

Yazlık Tişört Yenileme
Yazlık Tişört Yenileme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial