Yaprak Motifleri ile Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yaprak motifleri ile dekoratif süs yapımı örgü örmeyi sevenlerin ilgisini çekebilecek bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Örgü ören bayanların elinde farklı renkte artık ipler bulunabilir. Bu ipler farklı şekillerde değerlendirilebilir. Sizin de elinizde artık ipler varsa bunları yaprak motifli dekoratif süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bahçeli bir evde oturuyorsanız ince ve kuru ağaç dalları ile böyle bir çalışma yapmayı düşünebilirsiniz. Yaprak motifleri ile dekoratif süs yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Yaprak Motifleri ile Dekoratif Süs Yapımı

Tığ ile örgü örmeyi biliyorsanız küçük yaprak motifleri yapabilir ve bunları ağaç dalına tutturarak çok güzel bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Dekorasyonda el yapımı süs kullanımı yaygın olduğu için bu tarz çalışmalardan örnekleri sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Örgü örmeyi bilmiyorsanız yaprakları keçe, eva ya da fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak için yaprakları farklı renklerde yapabilirsiniz. Yaprak motifi yapmayı bilmeyenler için aşağıda yaprak motifi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Aynı uygulamayı yaprak yerine çiçek motifleri ile yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, çiçek motifleri ile dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Örgü Yaprak Yapımı
Örgü Yaprak Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Tığ
  • İnce bir ağaç dalı
  • Vazo

Ağaç dalını daha güzel görünmesi için boyamak isterseniz bunun için istediğiniz renkte sprey boya ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.

Yaprak Motiflerinden Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Ağaç dalını boyayacaksanız uygulama öncesinde ilk olarak bu işi yapmalısınız. Ön hazırlık olarak tığ ile istediğiniz sayıda yaprak motifi yapın. Ağaç dalı ve yaprak motifleri hazır ise dekoratif süs yapımına geçebilirsiniz.

  • Yaprak motiflerinden dekoratif süs yapmak için tek yapmanız gereken yaprak motiflerini ağaç dallarına tutturmak. Bunun için tığ ile zincir çekerek motifi ağaç dalına tutturacak küçük bir bağlantı yapabilir ya da iğne ve iplik kullanarak yaprağı dala sabitleyebilirsiniz.
  • Tüm yaprakları ağaç dallarına tutturduktan sonra ağaç dalını vazonun içine yerleştirin. Dekoratif süsün sabit kalması için alt tarafını minik çakıl taşları ile destekleyebilirsiniz.

Aynı uygulamayı yaprak motifi yerine başka örgü motiflerle de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu pratik uygulama sayesinde hiç masraf yapmadan çok güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Bu uygulamayı evde yapmak isterseniz aşağıda yaprak motifinden dekoratif süs yapımı hakkında ilham alabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Yaprak Motifleri ile Dekoratif Süs
Yaprak Motifleri ile Dekoratif Süs

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial