Yapıştırıcı Kapağı ile Masa Lambası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay bir şekilde minyatür masa lambası yapabileceğiniz kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kullandığınız yapıştırıcının kapağını atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulamayı yapabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki malzemeleri kullanarak güzel bir minyatür masa lambası yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse yapıştırıcı kapağı ile masa lambası yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapıştırıcı Kapağı ile Masa Lambası Yapımı

Evde minyatür masa lambası yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi de yapıştırıcı kapağıdır. Sıvı yapıştırıcıların kapaklarını bir pipete geçirerek kolaylıkla masa lambası yapabilirsiniz. Yapacağınız tasarımın daha şık bir görünüme sahip olması için yapıştırıcı kapağı ve pipeti boyayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada masa lambası yapmak için küçük yapıştırıcı kapağı kullanılmıştır. Elinizde daha büyük boyutta yapıştırıcı kapağı veya krem kapağı varsa bunları da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Yapıştırıcı kapağı
 • Pipet
 • Makas
 • Oje ya da akrilik boya
 • Küçük bir düğme
 • Silikon tabancası

Yapıştırıcı Kapağı İle Masa Lambası Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür masa lambası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak pipetten istediğiniz uzunlukta bir parçayı makas ile kesin. İsterseniz pipet yerine kulak çubuğu da kullanabilirsiniz. Kulak çubuğunun ucundaki pamuklu kısmı keserek çıkarıp geri kalan çubuğu masa lambası yapımında kullanabilirsiniz.
 • Elinizde pipet yoksa çöp şiş çubuğundan keseceğiniz bir parça da bu konuda işinizi görecektir.
 • Kestiğiniz pipet parçasını ve yapıştırıcı kapağını oje ya da akrilik boya ile istediğiniz renge boyayın.
Yapıştırıcı Kapağı ile Masa Lambası Yapımı Resimli Anlatım
Yapıştırıcı Kapağı ile Masa Lambası Yapımı Resimli Anlatım
 • Sürdüğünüz yapıştırıcı kuruduktan sonra pipetin ucuna silikon sürerek bunu kapağın iç kısmındaki oyuğa yerleştirerek güzelce yapıştırın.
 • Lambanın düz bir şekilde durması için alt kısmına küçük bir düğme yapıştırın. İsterseniz bu düğmeyi de boya ile renklendirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra yapıştırıcı kapağı ile minyatür lamba yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli lambayı çocuğunuzun oyuncak evine yerleştirebilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz bir çöp şiş çubuğuna boncuklar geçirerek pipet yerine bunları kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz renkte minyatür masa lambası yapabilirsiniz. Evde minik bir oyuncak koltuk yapmak isterseniz, köpükten minyatür koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial