Dekorasyon

Yapay Şömine Modelleri

Şömine Modelleri

Yapay şömine modelleri son yıllarda hızla yükselişe geçen dekorasyon trendleri arasında bulunuyor. Eskiden sadece lüks evlerin salonunda bulunan ve odun ile yakılan şömineler varken artık her türlü yakıtla yakılabilen ve herkesin bütçesine uygun şömine bulmak mümkün. Klasik ve modern dekorasyona uygun birçok farklı tasarım bulunması seçimi biraz zorlaştırsa da, evinizin genel dekorunu göz önünde bulundurarak en uygun modeli seçebilirsiniz. Bu yazımızda yapay şömine modellerinin dekorasyonda kullanımı ve en güzel şömine modellerini sizlerle paylaşıyoruz.

Şömine Evin Hangi Odasında Kullanılır?

Şömine hem dekor hem de bir ısınma aracı olduğu için evin her odasında kullanılabilir. Maliyeti düşünüldüğünde her odaya şömine almak zor olduğu için en güzeli evin ortak kullanım alanı olan salon ya da oturma odasında kullanılmasıdır. Romantik bir yatak odası dekore etmek isteyenler çok gösterişli ve büyük olmayan bir yapay şömine kullanarak bu isteklerine rahatlıkla ulaşabilirler. Bunun dışında mutfağa farklı bir hava katmak için yapay şömine kullanılabilir.

Yapay Şömine Çeşitleri

Yakıt olarak gaz, doğal gaz ve elektrik kullanma imkanı sağlayan yapay şömine çeşitleri günümüzde oldukça yaygındır. Tasarım olarak taş görünümlü, tv görünümlü hatta sehpa görünümünde her beğeniye hitap edebilecek modelleri bulmak artık çok kolay. Sizin yapmanız gereken yapay şömineyi koyacağınız odanın büyüklüğüne ve dekoruna uygun tasarımlar arasından bir seçim yapmak. Bu çeşitler arasında normal görünümlü tasarımlar olduğu kadar yerden yüksek duvara monte edilmiş ve bir tabloyu andıran modeller de bulunmaktadır.

Yapay Şömine Evin Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

Yapay şömine kullanımının amacı evin dekorunu güzelleştirmektir. Bu nedenle şömine, yerleştireceğiniz odanın merkezinde olmalıdır. Önüne ya da yakınlarına mobilya koyarak görünmesini engellemeyecek bir yerleşim düzeni son derece önemlidir. Evinizi ağır mobilyalarla döşemiş olsanız bile yapay bir şömine sayesinde dekorasyonunu daha modern bir hale getirmeniz mümkün. Romantizmden hoşlanıyorsanız şöminenin önünde boş bir alan bırakın. Bu şekilde bir düzenleme yaptığınızda istediğiniz zaman yapay şöminenin önüne rahat bir koltuk çekerek romantik ve keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Yer döşemeleriniz uygunsa şöminenin olduğu alana post görünümlü küçük bir yaygı serip, geri kalan yerleri boş bırakabilirsiniz. Böylece şöminenin tüm güzelliğini ortaya çıkmış olur.

Şömine modelleri ve bunların dekorasyonda kullanımı hakkında bazı tüyoları bu yazımızda sizlerle paylaştık. Kışın ısınmak ve evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak için yapay şömine almak istiyorsanız size bu konuda yardımcı olabilecek bazı görselleri aşağıda paylaşıyoruz. Bunları inceleyerek evinizi güzelleştirecek tasarım konusunda bir karara varabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top